Domů » Články » TFW UBiQUiO 601: Kladivo na HTC Universala? Ani náhodou

TFW UBiQUiO 601: Kladivo na HTC Universala? Ani náhodou

UBiQUiO 601Pamatujete si na naši bleskovku o chystaných klonech známých zařízení, které připravovala společnost TechFaith Wireless? Ta pomalu začíná své přístroje uvádět do prodeje, nedávno jsme tu měli rebrandovaný i-mate SPL a nyní se podíváme na zoubek klonu HTC Universala, který TFW vyrábí pod zvláštním názvem UBiQUiO 601. Již dříve tato společnost představila PocketPC UBiQUiO 501, klona smartphone telefonů Motoroly Q a Samsungu i320.

Nový model 601 by se měl navíc v brzké době objevit opět v nabídce společnosti i-mate, a sice jako K-JAR (HTC Universal se označoval jako JAS-JAR). I když se toto zařízení inspirovalo u Universala po vzhledové stránce, s hardwarem je na tom podstatně hůře. Operační systém Windows Mobile 5.0 pohání slabý procesor TI OMAP 750 o frekvenci pouhých 200Mhz. O zobrazování se stará dotykový 2.8″ QVGA displej se schopností zobrazit 65k barev. Operační paměť nabízí standardní hodnoty 64MB RAM, kterým sekunduje 128MB ROM. Po UMTS ani památky, spolehnout se bude možné pouze na GSM/GPRS/EDGE. Potěší snad jen integrované Wi-Fi 802.11b/g případně Bluetooth 1.2 s podporou A2DP. Slot pro paměťové karty bude typu miniSD, fotografie bude možné pořizovat 2Mpx fotoaparátem bez přisvětlovací diody. Jediné, čím UBiQUiO 601 potěší je malý externí displej na vnější straně přístroje, který informuje o zmeškaných hovorech nebo zprávách. Podívejte se nyní na tuto srovnávací tabulku s HTC Universalem. UBiQUiO na něj opravdu hodně ztrácí, na druhou stranu pro nenáročné uživatele, kteří touží po velké hardwarové klávesnici může být 601 favoritem, já si ale raději počkám na nějaké další informace o chystaném PocketPC HTC Omni.

Srovnávací tabulka

  HTC Universal (Qtek 9000, i-mate JAS-JAR)     UBiQUiO 601 (i-mate K-JAR) 
Operační systém Windows Mobile 5.0 AKU2.3    Windows Mobile 5.0 (pravděpodobně AKU2.3)
Procesor  Intel Xscale 520Mhz    TI OMAP 750 pracující na 200Mhz 
Displej  Dotykový VGA 480x640px, 65k barev, 3.6“  

Dotykový QVGA 240x320px, 65k barev, 2.8″ + externí displej

Paměť  128MB ROM, 64MB RAM    128MB ROM, 64MB RAM 
Rozměry  128x81x25 mm    113x76x20 mm  
Hmotnost  285 gramů    nezjištěna 
Podporované sítě  UMTS, triBand GSM, GPRS (tř. 10)    triband GSM, GPRS, EDGE (tř. 10)
Konektivita  Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 1.2, miniUSB    Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 1.2, (pravděpodobně miniUSB)
Fotoaparát  1.3Mpx s přisvětl. diodou, CIF kamerka    2Mpx bez přisvětlovací diody 
Baterie  Li-Lon 1620mAh    nezjištěna 
Slot pro pam.k.  SD/IO    miniSD 

1

UBiQUiO 601 vs. HTC Universal
2 3

Zdroje: the::unwired, PocketPCthoughts, PocketPC.hk

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

  1. Já nevim proč ho všichni nazývají klonem HTCUni. Vždyť má podobnou pouze konstrukci a to neni vůbec špatně, protože ta konstrukce je bezvadná. Navíc má mnohem příjemnější rozměry a řek bych že i design je lepší než u Universala… Jediný co bych nepřekous je ten pomalej procesor. Kdyby měl 520MHz, tak bych o něm silně uvažoval.

  2. No protoze svym zpusobem klonem Uniho je ;) Jinak ja bych neprekousl spis nez procesor (jakoze ten taky), tak hlavne ten displej – jako nejvetsi vyhodu Uniho vidim prave VGA displej a oni sem prasknou QVGA – hups
    Jinak design se mi taky libi a hlavne ten druhej informativni displej (i kdyz trosku vetsi ho taky mohli udelat )
    No a posledni vec – Jerry – od kdy ma Universal EDGE? (Ne ze bych ti ho nepral )

  3. Kato diky za opravu, uz jsem to dal doporadku

  4. Zkrátka HTC Wizard narvanej do Univerzala

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).