Sledujte nás na YouTube

Texas Instruments Pico: Miniaturní HD projektor pro chytré telefony

Není tomu tak dávno, kdy Samsung představil smartphone Galaxy Beam, který byl netradičně vybaven vlastním projektorem. Kvůli vyšší ceně a nízké výdrži baterie při promítání se však nesetkal s velkými prodejními úspěchy, přesto tento koncept ještě není zatracen. Společnost Texas Insturments známá výrobou procesorů totiž představila nový Pico projektor.

 

Čip o velikosti 0,3″ dokáže promítat obraz v HD rozlišení (720p), a to s o 100 % větším jasem a současně o 50 % nižší spotřebou energie oproti svému předhůdci. Založen je na architektuře DLP Tilt and Roll a použité RGB moduly (120 Hz) jsou nejmenší svého druhu. Schopnosti mobilního projektoru jsou vskutku působivé, uvidíme tedy, zda se některý z výrobců rozhodne toto řešení využít a v některém z budoucích smartphonů nebo tabletů se projektoru opět dočkáme.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

3 komentáře

  1. Kudrnac (neregistrovaný)

    Už se těším, až bude Motorola Ara a tohle k ní půjde dokoupit.

  2. uni (neregistrovaný)

    Prozatím by potěšil i použitelný samostatný projektor, ty nesmysly co se objevují (VGA i menší rozlišení) za ty nesmyslný peníze…

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *