Domů » Bleskovky » Texas Instruments Pico: Miniaturní HD projektor pro chytré telefony

Texas Instruments Pico: Miniaturní HD projektor pro chytré telefony

Není tomu tak dávno, kdy Samsung představil smartphone Galaxy Beam, který byl netradičně vybaven vlastním projektorem. Kvůli vyšší ceně a nízké výdrži baterie při promítání se však nesetkal s velkými prodejními úspěchy, přesto tento koncept ještě není zatracen. Společnost Texas Insturments známá výrobou procesorů totiž představila nový Pico projektor.

 

Čip o velikosti 0,3″ dokáže promítat obraz v HD rozlišení (720p), a to s o 100 % větším jasem a současně o 50 % nižší spotřebou energie oproti svému předhůdci. Založen je na architektuře DLP Tilt and Roll a použité RGB moduly (120 Hz) jsou nejmenší svého druhu. Schopnosti mobilního projektoru jsou vskutku působivé, uvidíme tedy, zda se některý z výrobců rozhodne toto řešení využít a v některém z budoucích smartphonů nebo tabletů se projektoru opět dočkáme.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

  1. Už se těším, až bude Motorola Ara a tohle k ní půjde dokoupit.

  2. Prozatím by potěšil i použitelný samostatný projektor, ty nesmysly co se objevují (VGA i menší rozlišení) za ty nesmyslný peníze…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).