Domů » Bleskovky » Android Beta program: Konec flashování, testovací verze budou instalovány OTA

Android Beta program: Konec flashování, testovací verze budou instalovány OTA

Google včera do světa vypustil první náhledy příští generace systému Android, která se prozatím schovává za písmenko N. Vyzkoušet si je mohou majitelé vybraných zařízení Nexus, přičemž dosud bylo nutností stáhnout si obraz systému, odemknout bootloader zařízení, nastavit fastboot a zadat několik příkazů do příkazového řádku.

AndroidN

Tyto kroky mohly být pro některé zájemce o testování značně nepohodlné, a tak Google přispěchal s programem Android Beta, skrze který bude možné instalovat testovací sestavení Androidu mnohem pohodlnější cestou OTA. Zájemci se do tohoto programu mohou zaregistrovat existujícím Google účtem, vybrat testovací zařízení, a do jednoho dne by měla přijít notifikace o nové testovací verzi systému. Google plánuje vydávat nová testovací sestavení Androidu v horizontu 4 až 6 týdnů. Google bude vděčný za zasílání zpětné vazby z testování, buď přes nastavení, případně přes komunitu Android Beta Program na Google+.

androidbeta

Testovací sestavení mohou obsahovat chyby a nemusí být stabilní, proto Google připravil možnost kdykoliv program Android Beta opustit a vrátit se k poslednímu stabilnímu sestavení. V obou případech je nutné provést zálohu zařízení, neboť při instalaci dojde k úplnému vymazání dat v telefonu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments