Domů » Bleskovky » Testovací verze iOS 8 obsahuje informace o podpoře několika otevřených oken najednou (video)

Testovací verze iOS 8 obsahuje informace o podpoře několika otevřených oken najednou (video)

Před představením iOS 8 se spekulovalo, že Apple přidá možnost pro zobrazení více aplikací zároveň, která by našla uplatnění hlavně na větším iPadu. Na letošní vývojářské konferenci WWDC Apple tuto funkci nepředstavil, nicméně podle vývojáře Stevena Troughton-Smithe, který je známý objevováním a zkoušeném nových věcí v systémech od Apple, se v iOS 8 nachází kód, který běh více aplikací na jedné obrazovce umožňuje. Vedle sebe mohou běžet dvě aplikace a poměr obrazovky může být poloviční, třetinový a čtvrtinový.

 

Jedná se o diskutovanou funkci, jelikož řada uživatelů iPadu vidí její užitečnost, jak při pracovních činnostech, tak pro zábavu, najdou se ovšem i odpůrci, kteří brání jednoduchost systému. Kdy bude funkce oficiálně odhalena, můžeme jen spekulovat, největší smysl dává podzimní termín společně s představením nových zařízení, i když pochopitelně záleží na tom, jak dopadne její testování. Je možné, že ji nakonec ve finální verzi neuvidíme, jelikož do vydání se ještě může mnoho změnit.

UISimulatedApplicationResizeGestureEnabled

Na internetu se rovněž objevilo video, na kterém si můžete prohlédnout, jak práce s více okny v aktuální vývojové verzi systému vypadá. Více informací o nové verzi operačního systému iOS naleznete v našem článku o WWDC.

David Podzimek

13 komentářů

 1. To je určitě posun dopředu, jestli tato funkce bude dostupná pro iPad tak je to jedině dobře pro jeho uživatelé a MS ztratí jednu z výhod :) Ale aby to nebylo zase vázáno jen na nejnovější iPad/iPhone.

  • David Podzimek

   Air by to měl zvládat, spekuluje se, že to bude jen pro 9,7 palcové, kde je více prostoru.

   Já si dokážu představit řadu praktických využití pro tuto funkci, pokud ji dobře pojmou vývojáři.

  • David Podzimek: To je blbost. Mini retina má stejnej vzhled iOS jak iPad Air, rozhodně tam není více prostoru. Pokud dobře vidím ovládací prvky se nezmenší, takže není důvod, aby to mini retina nedostala taky.

  • David Podzimek

   9,7 oproti 7,9 je více reálného prostoru.

  • David Podzimek: +1, ono se to číselně nezdá, např. 5″ na S4 vs 7,9″ na iPadu mini, matematicky rozdíl nic moc, plochou skoro dvojnásobek. Resp. jako dvě S4ky vedle sebe.

 2. joztar (neregistrovaný)

  moj ipad sa uz tesi a ja tiez :D

  • ale ved vy take nieco nepotrebujete

  • Jan (neregistrovaný)

   Ja to napriklad nijak zasadne nepotrebujem. Nedavno som potreboval otvorit dva dokumenty vedla seba a to na iPade normalne nejde, takze som si povedal, ze ten W8 na tablete ma predsa len zmysel, ale nasiel som aplikaciu ktora toto riesi, takze dnes je mi to viacmenej jedno. Osobne som ale zatazeny na aktualizacie a kazda nova ma potesi :)

 3. na 9to5mac je video: [odkaz]

  • Tohle gesto se mi moc nelíbí, je neintuitivní a bude chybět pro jiné funkce. U Windows 8 je to dle mého názoru vymyšleno mnohem lépe. Ale zas tam není ten černý oddělejíví proužek no.

  • mceza: jo, take se mi to moc nezda. IMO je nedoladenost take duvodem, proc to v soucasne bete neni (resp. neni aktivovane).

  • Vojta (neregistrovaný)

   Mě gesto tažení dvěma prstama přijde super, na nic jinýho takový gesto potřeba není, přijde mi to intuitivní. Stačí vzít dva prsty a zatáhnout dle libosti. Na co by takový gesto chybělo je mi záhadou.

 4. marcoama (neregistrovaný)

  2 roky od doby co to ma samsung galaxy note…od ted to bude nezbytna nurnost kazde ovecky a budou to prezentovat jako iInovaci

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).