Domů » Bleskovky » HTC začalo uvolňovat aktualizaci na Android 4.3 pro model One

HTC začalo uvolňovat aktualizaci na Android 4.3 pro model One

Aktualizováno 25. září, 13:05

Společnost HTC včera začala s uvolňováním aktualizace na Android 4.3 pro svou vlajkovou loď HTC One. Podle reakcí na Twitteru se jako první dočkali uživatelé na Tchaj-wanu, v následujících dnech se dočkají v Kanadě a postupně by aktualizační vlna měla dorazit také do Evropy. Přesný termín nevíme, ale očekáváme, že by se tak mohlo stát zhruba během jednoho až dvou týdnů.

Velikost OTA aktualizace je 512 MB a kromě nové verze systému Android 4.3 přináší i několik vylepšení u fotoaparátu (vyšší kontrast při pořizování snímků za horšího světla). Situaci budeme i nadále sledovat a jakmile se update objeví i v České republice, budeme vás o tom informovat.

Aktualizováno 7. září v 16:40

Prezident americké divize společnosti HTC odpovídal na některé dotazy uživatelů prostřednictvím Twitteru. Jedna z otázek se týkala uvolnění aktualizace na Android 4.3 pro současnou vlajkovou loď HTC One. Jason Mackenzie upřesnil, že aktualizace bude pro uživatele v USA a Evropě uvolněna na konci tohoto měsíce. HTC tak zřejmě bude o něco rychlejší než Samsung, který vydání aktualizace pro Galaxy S4 a Galaxy SIII oznámil na říjen letošního roku.

 

Původní článek

Není žádným tajemstvím, že se model HTC One v průběhu září dočká aktualizace na Android 4.3, později by měl následovat i HTC One Mini. Na Xda-developers se nyní objevila uživatelská verze ROM s Androidem 4.3 a Sense 5.0, která vychází z testovacího firmware přímo od HTC. Firmware nese označení 3.09.401.1 a na první pohled v něm nenajdeme příliš mnoho viditelných změn, i když vylepšení se dočkal například správce spuštěných aplikací.

Pokud se ROM rozhodnete vyzkoušet, mějte na paměti, že se nejedná o oficiální firmware a jeho nahráním přicházíte o záruku. Odkaz pro stažení a další informace naleznete zde.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

16 komentářů

 1. Jsem zvědav zda se dočká i One X :)

 2. Doufám, že to udělá něco s tou kamerou. :/

  • Kamera je bohuzel spatna po HW strance,sw sice umi hodne,ale to bohuzel nedozene.

  • Aky je problem s kamerou, okrem toho ze ma 4MPx?

  • No já stále doufám, že je to chyba SW. To bych musel mobil reklamovat po třetí a zase měsíc bez mobilu.

   Někomu to začalo totiž zlobit až po zapnutí HDR. A některé mobily, které byly vyrobeny v květnu toto nemají. No nezbývá než doufat.

  • Sofo (neregistrovaný)

   A aky problem sa jedná konkrétne?

  • Tony (neregistrovaný)

   Áno chyba je u SW, žiadna kamera nemôže robiť fialové fotky ani v absolútnej tme a je jedno či je veľmi kvalitná alebo slabá. htcjirka to buď nechápe alebo si nepamätá na čo si sa sťažoval v minulej diskusii. Samotný HW je dobrý a na mobile vypadajú fotky vynikajúco, keďže tam počet mpix až tak nieje dôležitý, ale HTC to pokazilo optikou, ktorá bola vo väčšine zariadení a robila rozmazané rohy a SW ktorý robí fialové fotky v noci.

  • Jedná se o to, že za tmavého osvětlení jsou fotky zabarvené do fialova a modra. Za úplné tmy úplně červené. Pokud je člověk hodně rychlý a vyfotí tak do půl vteřiny, tak tam problém není.

   Ale jinak je to děs běs.

   [odkaz]

   [odkaz]

   Ta kamera mě na tom trápí, jinak je to parádní mobil. Ale tohle to zabíjí.

  • Sofo (neregistrovaný)

   Podľa mna to je hardvér. Skús poslať fotky priamo do servisu čo na to povedia. Lebo ja taký problém nemám. A ziadaj nový kus.

  • Sofo (neregistrovaný)

   Ked je niečo software tak by to mali mať všetky telefóny nie?

  • Sofo (neregistrovaný)

   Podľa mna to je hardvér. Skús poslať fotky priamo do servisu čo na to povedia. Lebo ja taký problém nemám. A ziadaj nový kus.

  • Karel (neregistrovaný)

   Chyba nebude v kameře, ale v SW. Myslím si, že to nová aktualizace snad vyřeší. Také to trochu mám .

 3. gogo (neregistrovaný)

  Taky mi to dělá, takže HW porucha to nebdue.

 4. Nasťa (neregistrovaný)

  Je oficiálne vyjadrenie od HTC že o tomto probléme s fialovými fotkami vedia a je to SW chyba ktorá bude napravená aktualizáciou. Dostala som takú odpoveď aj na môj mail ohladom tohto čo som písala na oficiálny HTC CZ/SK support. Takže stačí počkať na aktualizáciu :)

 5. kloudys (neregistrovaný)

  podle tohoto článku si počkáme ještě měsíc ;-) tak doufejme, že to tak nebude :-)

  [odkaz]

  • Tony (neregistrovaný)

   počkáš si mesiac na Sense 5.5, ktoré bude novo predstavené s One Max, tento update, má „len“ Sense 5, takže by som sa nebál, odkladu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).