Domů » Bleskovky » Tesla Model 3 má v interiéru tajemnou kameru. Jde o přípravu na autonomní taxi

Tesla Model 3 má v interiéru tajemnou kameru. Jde o přípravu na autonomní taxi

Nad zpětným zrcátkem Modelu 3 se nachází relativně nenápadná čočka kamerky. Zpočátku nebylo vůbec jasné, k čemu má sloužit. Když byl nedávno představen „protizlodějský“ Sentry Mode a „psí režim“, začala přítomnost záznamového zařízení dávat větší smysl.

Někteří majitelé však stejně byli k přítomnosti kamery poněkud skeptičtí. Elon Musk však na Twitteru osvětlil, že kamera má ještě jeden účel. Umožní vaši Teslu proměnit v autonomní taxík.

„Něco mezi Uberem, Lyftem a AirBnB“

Elon tak znovu potvrdil práci na funkci, o které se v hrubých obrysech hovoří již delší dobu. Tesla by měla nabídnout program sdílené flotily aut, která by fungovala jako autonomní taxislužba. V praxi by jednoduše váš vůz v době, kdy ho nepotřebujete, jezdil po městě a vozil pasažéry, čímž by vám vydělával peníze. Vše by měla zaštiťovat přímo Tesla a „dostupný“ Model 3 již obsahuje veškerý potřebný hardware, jehož částí je právě i kamera. Ta by měla zaznamenat případné nevhodné chování pasažérů a lépe umožnit vymáhání škody.

Podle Muska by výsledná služba měla připomínat jakousi fúzi komunitních taxislužeb Uber, Lyft a platformy pro nájemní bydlení AirBnB. Jak již bylo řečeno, hardware je vyřešen, funkci by tedy měla jednoduše zpřístupnit budoucí aktualizace. Vše prý aktuálně prochází certifikací u úřadů, přičemž zprovoznění Musk odhadl na závěr letošního roku. Jestli tomuto smělému cíli bude schopen dostát, je však poněkud diskutabilní, problém může být zejména s legislativou.

Více detailů o nové službě každopádně bude představeno již brzy. Elon Musk na Twitteru oznámil, že se na 22. dubna chystá živé vysílání, v němž bude celá služba dopodrobna vysvětlena.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).