Tesla láká na budoucnost: podívejte se na promo video a interiér nového Roadsteru

Elon Musk a společnost Tesla se v posledních týdnech nesetkávají s příliš pozitivními ohlasy. Mezi důvody patří jak relativně neúspěšně spuštěná výroba Modelu 3, kde se nedaří plnit stanovené cíle, tak i finanční výsledky, které přinesly za první čtvrtletí roku 2018 ztrátu téměř 785 milionů dolarů.

Aby však řeč nestála a důvěra ve značku a elektrickou budoucnost neopadla, zveřejnila automobilka video s názvem Tesla 2018. V něm můžeme vidět všechny modely značky v nejrůznějších situacích, kromě tajemného zahaleného vozu (Model Y?) se můžeme podívat i na interiér Roadsteru 2. Ten slibuje při příchodu na trh v roce 2020 dojezd až 1000 km, zrychlení z 0 na 96 km/h za 1,9 sekundy a rychlost přes 400 kilometrů v hodině.

Na videu můžeme vidět právě interiér tohoto sporťáku, jež by měl minimalistický design, který nastolil již Model 3, posunout ještě o kus dále. Kulatý volant nahrazuje konzole, díky které ji bude řidič vždy držet v poloze „tři čtvrtě na tři,“ velký displej je pak umístěn na výšku. Otázkou je, zda se jedná o finální návrh, či zda se před plánovaným vstupem do výroby v roce 2020 tyto prvky změní.

Elon Musk v současné době bojuje právě s výrobou Modelu 3, kde se mu daří vyrábět 2270 aut týdně, podle čtvrtletní zprávy je v plánu toto číslo během dvou měsíců více než zdvojnásobit na 5000 vozů za týden. Zda se tento cíl stane skutečností se tedy dozvíme na konci druhého čtvrtletí.

Autor článku
David Preiss
image/svg+xml
+

Kapitoly článku