Domů » Bleskovky » Tesla jako herní konzole! Nová verze elektromobilu zvládne Cyberpunk 2077 i Zaklínače

Tesla jako herní konzole! Nová verze elektromobilu zvládne Cyberpunk 2077 i Zaklínače

Tesla před pár dny představila novou verzi svého elektromobilu Model S a na Twitteru ihned prozradila, že tento vůz bude mít i velmi zajímavé herní schopnosti. Konkrétně přišla řeč na poslední kousky polského herního studia CD Projekt Red: Cyberpunk 2077 a The Witcher 3 (Zaklínač).

tesla s witcher cyberpunk 3
Ke hraní bude sloužit i zadní displej

Nová Tesla má nemalé množství výpočetního výkonu. Konkrétně se jedná o 10 TFLOPS, takže si nezadá s nejnovějšími herními konzolemi. Pro srovnání lze uvést, že PlayStation 5 má 10,28 TFLOPS a Xbox Series X dokonce 12 TFLOPS.

Zmiňovaný The Witcher 3 už sice není nejnovějším herním titulem, Cyberpunk 2077 je ale velmi čerstvou novinkou. Nové vozy Tesla tedy budou muset prokázat opravdu slušný výpočetní výkon, který si poradí i s takto náročným herním kouskem, což se například u starších herních konzolí nepodařilo. Doufejme, že v tomto případě se Cyberpunku problémy vyhnou.

tesla s witcher cyberpunk 2
Interiér nové Tesly Model S

Ačkoliv je představa hraní nejnovějších her např. při čekání v autě nebo dlouhých cestách velmi lákavá, Tesla Model S je pořád poměrně drahá herní konzole. Cena nového modelu bude začínat na 1 700 000 Kč bez DPH a za plně autonomní řízení budete muset připlatit dalších 215 000 Kč bez DPH. To je pořád 170x více, než dáte za nový PlayStation 5. Ten vás ale nikam nedoveze.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Diskuze k článku

  1. To je ale konina ty koňo :D Nikdy jsem teda netestoval, ale teoreticky v kazdem aute s androidem by mela fungovat vetsina her pres Xbox game pass.. sparujes ovladac a jedes..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).