Domů » Články » Tesco Mobile ČR dráž než na Slovensku: Na konkurenci v ČR i tak stačí

Tesco Mobile ČR dráž než na Slovensku: Na konkurenci v ČR i tak stačí

Tarify Tesco Mobile v ČR vycházejí ve srovnání se Slovenskem draze. V ČR ale předčí i dosud nejvýhodnější karty BLESKmobil a MOBIL.CZ a Clubcard balíček je lepší volba pro volání ve vlastní síti než paušály mobilních operátorů. A na trh míří další virtuálové.

Před několika dny spustil virtuální operátor Tesco Mobile měsíce očekávané služby a vlastní web. Co na český trh přináší?

Porovnání se Slovenskem: Tesco Mobile ČR

Nabídku českého Tesco Mobile lze přímo porovnat se slovenským Tesco Mobile. U nás zaplatíte za minutu volání v síti Tesco z karty 1,5 Kč, na Slovensku jen 0,26 Kč a ještě dostanete při dobití s Clubcard dvojnásobek kreditu.

Paušální tarif Tesco je v Čechách o 15% dražší než na Slovensku, volání a SMS přesto obdržíte mnohem méně. Internetu dostanete v Tesco ČR na den 50 MB za 20 Kč, na Slovensku 400 MB za 13 Kč. Za 150 Kč u nás pořídíte 150 MB na měsíc, u Tesco Mobile SK levněji třikrát tolik. 

Srovnání dopadá pro české Tesco Mobile po všech stránkách velmi nelichotivě. Nevíme jen, jak velkou část vyšších cen připsat O2 a jakou Tescu.

Porovnání s předplacenými kartami v ČR: Tesco Mobile TARIF

Služby nového virtuálního operátora jsme porovnali s nejlepšími předplacenkami a s paušálními tarify ČR podle metodiky spotřebních košů. Graf níže ukazuje, kolik za koše volání a SMS zaplatíte, pokud si pořídíte předplacené karty různých virtuálních operátorů. Karty mobilních operátorů jsou dražší a ve srovnání se proto neobjevují.

 

Karta Tesco Mobile je levnější než karty MOBIL.CZ a BLESKmobil. Nestačí jen na předplacenky ha-loo, které  zatím vycházejí jako nejvýhodnější, na trh ovšem přijdou až za 14 dnů. Důvod je především v levnějším volání ve vlastní síti, u ha-loo i v příznivém účtování po vteřinách 1+1.

Pokud bychom chtěli ke kartě i základní internet, pořadí se změní (údaje pro velmi nízký koš): Nejvýhodnějšími budou MOBIL.CZ (200 Kč) a ha-loo (206 Kč s  předp. cenou 150 MB kolem 100 Kč), nejvíc (347 Kč) zaplatíte opět u BLESKmobilu.

Porovnání s paušálními tarify v ČR: Balíček Tesco Clubcard

Tesco Mobile připravilo také paušální balíček Clubcard za 300 Kč. Nejde o běžný paušál placený po konzumaci služby (post-paid), ale předplacený. Máte-li na účtu Tesco Mobile dostatek prostředků, aktivuje se opakovaně. Můžete ho také snadno zrušit a přejít zpět na předplacenou kartu bez pravidelných plateb.

Jak si balíček stojí proti současným paušálním tarifům mobilních operátorů? Vcelku dobře, a v širokém rozmezí spotřeby, i když pro nižšší provoz bude vhodnější karta. Je buď podobně drahý nebo levnější než tarify O2, T-Mobile a Vodafone, viz tabulka.

 

Úspěšnost tarifů Tesco v našich srovnáních je dána předpokladem, že ať budete zákazníky velkého mobilního operátora nebo zákazníky sítě Tesco, do vlastní sítě budete volat stejně často. To asi zcela neplatí už jen kvůli rozdílnému počtu uživatelů. Pokud si však paušál a kartu Tesco koupíte se záměrem volat hlavně mezi sebou v rodině nebo v malé firmě, vyplatí se. Už jen proto, že jsou bez závazku 24 měsíců.

Potřebujete-li k paušálu internet a stačí vám 150-200 MB dat, vychází nám znovu nejlépe MOBIL.CZ. Za nízký koš zaplatíte 343 Kč/měsíc, musíte ale pravidelně dobíjet. Tesco Clubcard je samoobnovující tarif, který se aktivuje každý měsíc automaticky znovu.

Článek vznikl těsně po spuštění služeb Tesco Mobile. Uvidíme, jak si Tesco Mobile povede v konkurenci dalších virtuálních operátorů, kteří zamířili na trh těsně po něm, 99mobile a GoMobile, a těch, kteří se teprve připravují, např. Odorik.

Vladimír Stuchlý, Tarifon.cz

4 komentářů

  1. d456 (neregistrovaný)

    Jak je možné, že Slováci mají internet 1MB/0,03 Kč od stejného operátora který v Česku prodává 1MB/0,4 Kč a ještě je ve srovnání s ostatními operátory, kteří prodávají 1MB/1Kč nejlevnější. Zřejmě jsme specifický trh.

    • Borec (neregistrovaný)

      Ptej se politiků nebo lépe sám sebe koho jsi volil a volíš furt dokola.

  2. Co to má společného s politikou to teda nevím, protože ať je to kdo je to stejně je to banda zlodějů, a ty ceny se nejspíš odvíjí od podmínek operátora(O2), pokud tu nebude větší konkurence tak u nás bude vše pořád drahé… A mimochodem pro mně co volám a esemeskuji minimálně ale zato serfuji mnohem častěji je Tescomobil jasnou volbou, jsem u něj od začátku a jsem spokojen… Jen doufejme že se to časem ještě zlepší…GO TESCO-MOBILE GO…

  3. Česko je vůbec zemí zaslíbenou… Spousta společností a firem si Česko oblíbila. Trh je tady „velice specifický“, kontrolní mechanismy tu nefungují a nebo velmi špatně, korupce a Politika je propleteny a bují tu jako tráva po dešti a český člověk je jako ovce, jen žere, čumí na TV (Nova) a víkendy tráví v Supermarketech…A jediné co ho zajímá, je SuperStar a zaručené zprávy „o paterčatech“ které se právě dnes narodila. Takže se pak není čemu divit, že tu žereme sračková jídla, voláme nejdráže na světě, tankujeme nejdražší Benzin a Naftu v EU, máme jednu s nejdražších kWh, máme Politiky za které se nám všude ve světě smějí, máme Prezidenta který má jednodenní „virózu“ a tak se dá pokračovat… Chci tím říct, že si za to můžeme sami…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).