TenInchLauncher: Desetipalcové aplikace na sedmipalcových tabletech i bez rootu

TenInchLauncher je užitečná utilita od českého vývojáře, díky které můžete využívat aplikace původně určené pro desetipalcové tablety i na těch menších (s úhlopříčkou 7″).

Zejména majitelé populárního Nexusu 7 (ale i uživatelé jiných 7” tabletů) se určitě někdy setkali s tím, že na jejich zařízení nevypadá aplikace tak, jak by na tabletu měla, ačkoli kamarádovi s 10” tabletem se zobrazuje správně. Typickým příkladem je YouTube přehrávač, který je v režimu na šířku ochuzený o drtivou většinu funkcí. Protože mě to už přestávalo bavit, musel jsem si napsat aplikaci, která to řeší.

Výsledkem je nástroj TenInchLauncher. Už žádný YouTube bez doporučených videí, žádný telefonní Obchod Play, žádný Firefox se skrytými taby. Stačí jen kliknout na zástupce, a libovolná aplikace se spustí v desetipalcovém režimu. Nastavení obrazovky se vrátí do normálu hned po ukončení aplikace.

 

Oproti jiným přepínačům DPI (např. LCD Density Modder, který zablokuje start Jelly Beanu, a je nutné přehrát znovu celou ROM) není potřeba root, a nehrozí poškození zařízení. Pokud budete mít potíže, stačí restartovat tablet a je hotovo. Aplikace byla vytvořena výslovně pro Nexus 7, ale možná bude fungovat i na jiných 7″ tabletech s Androidem 4.2.

 

Základní funkcionalita je zdarma, a na prémiové funkce zrovna běží velká sleva, tak dlouho neváhejte s nákupem. Ale nebojte, pro Českou republiku a Slovensko budou vždy za polovic. A nezapomeňte, že aplikace je stále v ranném stádiu vývoje. Pokud máte jakékoli připomínky, neváhejte mě kontaktovat.

-

Autor článku
Johny_G
image/svg+xml
+

Kapitoly článku