Telefony s Windows Phone 8 se dočkají dalšího sloupce s dlaždicemi (spekulace)

Když jsme v nedávné bleskovce přinesli zprávu o tom, že se letos systém Windows Phone 8 dočká podpory pro Full HD displeje, objevily se v diskuzi pod ní stížnosti na fakt, že se jeho grafické prostředí nijak nepřizpůsobuje ani vyššímu rozlišení, ani větší úhlopříčce zobrazovačů. Podle známé technologické novinářky, Mary Jo Foley, si je Microsoft tohoto nedostatku plně vědom a chystá jeho nápravu.


ilustrační obrázek

Připravovaná aktualizace GDR3 (General Distribution Release), která by měla být uvolněna před koncem letošního roku, má totiž  podle Foley přinést i třetí sloupec dlaždic střední velikosti pro domovskou obrazovku. Ve výsledku tak na ni bude možné vměstnat až šest malých dlaždiček vedle sebe. Tato změna se bude pochopitelně týkat pouze smartphonů s větší úhlopříčkou displeje (5 palců a více?), zatím ale není jasné, zda bude závislá i na jeho rozlišení.

Připomeňme si v této souvislosti ještě nedávné zvěsti o tom, že by se měl velký systém Windows 8 dostat i na menší tablety s úhlopříčkou displeje pod 10 palců. Z těchto zpráv tedy jasně vyplývá, že se chce Microsoft angažovat na aktuálně velice populárním trhu zařízení mezi pěti až osmi palci. Otázkou ale zůstává, zda, až se mu to podaří, nebude poptávka zákazníků směřovat zase někam úplně jinam.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku