Domů » Bleskovky » Tegra 4: Architektura Kepler a až 64 grafických jader

Tegra 4: Architektura Kepler a až 64 grafických jader

Čipset Tegra 3 od NVidie patří v současné době mezi nejvýkonější výpočetní jednotku, kterou lze ve smartphonech a tabletech nalézt. Na internet však začaly prosakovat nové informace říkající, že už nyní NVidia připravuje nástupce, který má přinést revoluční řešení a zároveň také rapidně navýšit výkon mobilních zařízení. Zákulisní iformace dokonce hovoří o tom, že další Tegra bude využívat grafická jádra založená na architektuře Kepler, kterou lze v současnosti nalézt pouze u grafických karet určených pro stolní počítače a notebooky. Zatím není vůbec jasné, zda výrobce skutečně použije pro procesorovou část ARM Cortex-A15 s 28nm výrobní technologií, ale je velmi pravděpodobné, že se tak skutečně stane.

Dle slov britské společnosti ARM by měla architektura Cortex-A15 nabídnout zhruba čtyřikrát vyšší výkon, než tomu je v případě Cortex-A9. Pokud se u čipsetu Tegra 4 opravdu dočkáme technologie převzaté z grafických karet řady Kepler, tak by pro grafické výpočty mělo být k dispozici 32 až 64 jader. Tento údaj je opravdu velice působivý a dozajista udělá největší radost mobilním pařanům. Bezesporu se opět dočkáme daleko propracovanější grafiky, než na jakou jsme u dnešních smartphonů a tabletů zvyklí. Zákulisní informace též hovoří o použití telefonního modulu od firmy Icera, kterou minulý rok NVidia odkoupila. První zařízení s tímto nekompromisním hardwarem se mají začít objevovat již koncem letošního roku, nicméně v redakci odhadujeme, že se nových modelů s Tegrou 4 dočkáme až v prvním čtvrtletí 2013.

Zdroj: Phonearena

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments