Domů » Články » Tarify Vodafone Red: Neomezené volání s výhodnějšími daty a roamingem

Tarify Vodafone Red: Neomezené volání s výhodnějšími daty a roamingem

Vodafone dnes představil pět neomezených tarifů Red pro osobní i firemní využití. Na své by si měl přijít každý a nejvyšší dva dokonce zohledňují roaming.

Vodafone navazuje na nedávno představené „dočasné“ tarify Neomezené volání do všech sítí a Neomezené volání v síti a přichází s pěticí srozumitelnějších tarifů Red. Tyto tarify Vodafone používá po celém světě a postupně je integruje ve vybraných zemích. Zajímavé je, že k neomezeným tarifům bude i nadále možné pořídit si zvýhodněný telefon.

Vyšší tarify budou navíc zahrnovat 1 000 minut na volání do zahraničí a tarif Red Premium také 600 minut a 300 MB dat v roamingu. Nové neomezené tarify si budou moci aktivovat firemní i nefiremní, noví i stávající zákazníci Vodafonu od 27. května. Uvedené ceny platí při úvazku na 24 měsíců, účtování je 1 + 1. 

Red tarify pro běžné uživatele

Red tarify pro firemí použití

K tarifům bude možné pořídit si chytré telefony za zvýhodněné ceny, konkrétně budou k dispozici tyto modely, které se zohlední ve formě měsíčního příplatku k vybranému tarifu. Zákazníci, kteří v minulosti přešli na „dočasné“ neomezené tarify Vodafonu jsou automaticky se svým tarifem převedeni na nový Red, nicméně cenové podmínky jim zůstávají stejné a ve výsledku se jim tedy navýši data.

Vodafone k novým tarifům poskytuje následující výhody 

 • neomezené volání od 249 Kč v základní nabídce
 • zvýhodněné telefony ke všem tarifům
 • sleva 50 % na datovou SIM kartu
 • volné minuty na volání do zahraničí a v roamingu u nejvyšších tarifů
 • tarifikace 1+1
 • balíčky pro firemní zákazníky zahrnují neomezené volání v rámci firmy
 • základní zabezpečení telefonu zdarma

Zabezpečení telefonu

Pro firemní zákazníky Vodafone připravil službu s názvem Mobilní zabezpečení, která je zdarma u dvou nejvyšších Business Red tarifů. Pro ostatní zákazníky je jeho cena 49 Kč měsíčně. Mobilní zabezpečení lze využít pro všechny operační systémy (Android, iOS a Windows Phone 7, verze pro Windows Phone 8 se plánuje). Služba nabízí možnost zamknout zapomenutý či odcizený telefon na dálku, vymazat citlivá data nebo zařízení lokalizovat. Dalšími funkcemi jsou antivirový program pro otevřený operační systém Android či možnost správy více zařízení jedním firemním administrátorem. 

Pro nefiremní zákazníky, kteří používají telefon s operačním systémem Android, nabízí operátor zdarma základní verzi aplikace Vodafone Protect. S touto aplikací je také možné na dálku telefon zamknout, vymazat osobní data nebo telefon lokalizovat.

Volání a data v zahraničí u neomezenýh tarifů 

Nejvyšší tarif (Business) Red Premium za 1 499 Kč zahrnuje mimo jiné 600 minut na příchozí a odchozí hovory v roamingu a 300 MB dat v roamingu. U ostatních Red tarifů si mohou zákazníci před cestou do zahraničí aktivovat službu Vodafone Roaming na den za 99 Kč, se kterou mohou volat a SMSkovat neomezeně a využít až 100 MB dat. 

Volné minuty a data lze využít ve všech těchto zemích: Andorra, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Martinik, Monako, Německo, Nizozemí, Norsko, ostrov Man, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Reunion, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Vatikán, Velká Británie

 

Volání do zahraničí: Tarify Red se vším všudy a Red Premium zahrnují 1 000 minut volání do zahraničí.

Volné minuty lze využít na volání do těchto zemí: USA, Kanada, Řecko, Nizozemsko, Belgie, Francie, Španělsko, Maďarsko, Itálie, Vatikán, Švýcarsko, Rakousko, Velká Británie, Dánsko, Švédsko, Norsko, Polsko, Německo, Gibraltar, Portugalsko, Lucembursko, Irsko, Finsko, Andorra, Monako, San Marino, Slovensko

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

21 komentářů

 1. kober (neregistrovaný)

  Jako joke dobry, jako realita smutny

 2. ha (neregistrovaný)

  Totalni vysmech primo do oci!!

 3. Gold (neregistrovaný)

  To si z lidí dělají pr..l ? Trapný, trapný ,trapný.

 4. Z hlediska roomingu – super, doted mel vodafone nejlepsi data rooming a tohle lidi kteri jezdej ven urcite uvitaj

  • Keni (neregistrovaný)

   No nevím, zda nebylo lepší si případně připlatit pár ser, když bylo potřeba než měnit tarif na vyšší, ještě dražší než s tím zvýhodněním. A nezapomeňte, že u Vodafone se při změně platí celý současný a poměr z nového. Takže máte předraženej tarif za 699CZK a jedete ven na 14dní a měníte na tarif za 1500CZK a po návratu změníte zpět. Kolik za ty dva měsíce zaplatíte? Přece dva celé paušály 699+1500 a poměrnou část z 1500+699CZK.

   No a hlavn2 se mrkněte, ze Vodafone může dát za asi +500CZK 600min volání 300MB FUP v roamingu. Kolik si on sám =učtuje za 600min volání nebo 300MB FUP ve své síti u sebe doma?

  • Martin (neregistrovaný)

   No tak já mám férový tarif zlevněný z 550,- na 270,- a mám tam 50min, 50SMS a 150MB, účtování 1+1, a volné jednotky i do Ukrajiny! Nyní přítelkyně vyjela domů do UA, posílám sms, to bude super, jak budu písat a volat za voln0 jednotky, a hle, telefon hlásí, cena jedné sms 2,52 :-)

   Takže teď už jen 4ek8m, co mi ještě škrtnou.¨

   M.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Většinu lidí zajímájí roaming do normálních destinací na dovolené, nebo do EU. Země druhého a třetího svět možná tak zajímá obyvatele Ruských Varů, nebo když tam někoho pošle za trest zaměstnavatel. Jenže to mu pak většinou zařídí i patřičný firemní tarif.

 5. MoB (neregistrovaný)

  Ta aplikace Vodafone Protect pro Android není kompatibilní s mým telefonem a navíc má pěkně mizerné hodnocení… no jo, zadarmo.

 6. Rezza (neregistrovaný)

  Ten roaming je mazec, to je pekne.

 7. Martin P. (neregistrovaný)

  Zase malý krůček k lepšímu tam je, ale superlativy se nekonají.

  Vcelku se opakuje to, že operátor bude přihazovat služby navíc, jen abychom platili stejně. Takže sleva se nekoná. To na své by si měl přijít každý, tedy neplatí.

  Osobně čerpám tarif, který už není nabízen a k tomu má datový tarif. Není to žádný podpultový, šedivka, firemní nebo tak nějak podobně Platím dohromady relativně dost cca od 750 do 850 měsíčné. Říkám si, že by bylo dobrý ušetřit jenže ani jeden z operátorů a jeho výhodnější tarif ušetření při stejné službě nepřináší. Pokaždé bych platil stejně a dostával víc, což nevyužiju. Nebo bych platil víc a dostával stejně.

  Ušetřit by, ale znamenalo platit míň a dostat stejně nebo víc. A aď to kombinuji, jak chci, nejde dohromady.

  Plus by teda nohl být mobil za korunu. Jenže to by to nesměl být výprodej mobilů, o které nikdo moc nestojí. A pak je tu hlavně ten závazek.

  Takže jistá skupina si zajisté vybere, ale rozhodně pozitivní to ní pro všechny. Protože se zatím nedaří tarifům překročit vlastní stín.

  • Hologos (neregistrovaný)

   Já například platil za 50 minut (151 Kč, tarifikace 60+1), 200 SMS (100 Kč) a 600 MB (350 Kč) nějakých 600 Kč s tím, že někdy jsem dokoupil FUP. Stačilo si zavolat na linku, sdělit jim nabídku konkurence, a když nereagovali, poprosili je o vygenerování kódu pro přenos čísla. Záhy jste přepojen na retenci, kde jsem dostal 50 minut (tarifikace 1+1), neomezené SMS do sítě Vodafone za 151 Kč celé, sice s úvazkem na 2 roky, ale minimální měsíční plnění 50 Kč a k tomu 4GB za 231 Kč. To znamená, kdybych přecházel k jinému operátorovi, tak zruším volání a sms a net si nechám, protože za tu cenu mi stejně tolik nikdo nedá. :) Celkem tedy 382 Kč, dostal jsem víc a platím méně. :) A nemusel jsem se dohadovat na retenci jak někdo tvrdí jako na arabské tržnici, stačí být slušný a říci, co využíváte, nabídku pak udělá operátor. :)

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To zní jako vždy jednoduše, jenže lepší nabídka konkurence neexistuje. Není přejít kam, takže to divadlo s odchodem je velice jednoduše prokouknutelné.

   Rozhodně mám víc minut i víc sms a FUB mám také víc než těch normálních 1,5GB . Je tedy jedno jestli O2, VF, TM platil bych jen víc. Nebo stejně a měl bych nižší FUP. Tedy byl bych na tom hůř.

 8. Johny (neregistrovaný)

  Jsem fakt normálně překvapenej co tu drbete za k*tiny. VZPAMATUJTE SE! Přestaňte se už koukat na sousedy jestli mají trávníK zelenější! Ještě před pár týdny to samé stálo 3500 a teď je ta cena šestinová!!! A vám je to furt málo? Protože někde to maj ještě o dvě kila levnější? Tak fajn, přijmeme ceny co maj v Británii, budete mít telefon za dvouletý tarif co je tady zdarma, ale za šest kousků v hospodě dáte šetset a ještě vám je vohřejou! Zamyslete se vážně nad sebou.

  • dfa (neregistrovaný)

   Tady jde o to, ze zlevnili jen ty nejdrazsi tarify, ktere stejne vetsina lidi nepotrebuje a pro ne proste zadny vyhodny tarif neni, kdyz oni nepotrebuji si platit neomezene volani at uz do vlastni nebo cizi site, ale potrebuji nejaky rozumny pocet volnych minut za rozumny peniz a to neni.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Pravděpodobně jste nepochopil, že ta změna po které je taková sháňka se nestala. Flatové tarify a podnikatelé jsou minorita. Proto tam zlevňovat je tak pro operátora výhodné. Je to hezky vidět takže je to hezké PR a „ztráta“ je tam nižší.

   Ono dvě stovky u podnikatele a u nepodnikající ho člověka s pod/průměrným platem je dost něco jiného.

   Tedy vzpamatujte se Vy

  • Johny (neregistrovaný)

   Ale ale… Tak například já mam podprůměrný plat, mám 100 minut volání, neomezeně SMS a 300 MB. Za 550. Člověk s podprůměrným platem ani nemůže chtít víc a nezlobte se na mě, ale stačí mi to bohatě. Mohu si doplatit 2 stovky a měl bych flatový, nepotřebuji.

   A pokud jste takový sociál, že nemáte 5 stovek, vpořádku, furt je tu možnost předplacených karet a toho, že se naučíte šetřit, tak jak jsem to dělal já v 90. letech když jsem chodil do školy. A zvládal jsem to, za horších podmínek… (Do teď mam kamarády punkáče, kteří mají předplacené karty, vystačí si s nima a neslyšim je kňourat jak jsou sociální skupina a operátor jim nejde s flatovým tarifem na ruku)

   Takže tu na mě nehrajte jak vám jde o tu nejnižší chudobnou třídu, protože to je nesmysl a jen omlouváte svojí hamižnost.

   ——————————

   DFA: Pokud ty nejdražší tarify zlevnili na úroveň tarifů středních, tak myslim že to není úplně blbé ne? ;-) Ovšem je třeba jim vynadat, protože nám tim očividně (alespoň podle komentářů všude po internetu) konají příkoří.

   Ach jo, co se to s náma jen stalo…

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Tohle, ale není diskuze kdo „kdo ho má většího“. Reagoval jsem na to, že nechápete, že to lidem není málo. Ale chtějí něco jiného. Pravděpodobně chtění něco mezi RED Start a RED Do sítě. A pořádný datový tarif, ty FUPy jsou opravdu zvláštní. Protože normální smartphon na platformě Android a iOS kdy uživatel používá FB ,G+, Twiter, Instagram + nějaké IM nebo Skype. Udělá měsíčně jen na provozní režii cca 400MB. Bez aktualizací aplikací.

   Celé mě Vaše argumentace připomíná vtipy za komunistů, které byli takzvaně o zlatou mříž …zdražili jsme vám chleba, ale lokomotivy máte levnější…

   Operátor přihazuje služby ve vyšších patrech, kde lidé pravděpodobně ani o nějaké dramatické změny nestojí. Nejvíc je poptávka po něčem zajímavém, co tu není v nižších patrech a tam se neději

   Pokud, ale lidé začnou ve „střední třídě“ „hlasovat nohama“ a třeba s 50 /100kč s DPH úsporou bez uskromnění budou volat třeba v roamingu od Rakouského nebo Německého operátora. Dřív nebe později odliv financí pocítí i ten co bere jak nejvyšší nebo nejnižší tarif.

  • čwojke (neregistrovaný)

   „Ještě před pár týdny to samé stálo 3500 a teď je ta cena šestinová!!!“ Tohle v praxi znamená, že z lidí do teď dělali šestinásobné k*k*ty. Nevím, proč by je měl kdokoli za to chválit. A ten jejich 150 MB si můžou strčit všichni víme kam.

  • johny (neregistrovaný)

   Ne, vaše argumentace je mimo. Zde je článek o tom, že Vodafone zlevnil tarify a vy se škaredíte, že nezlevnil ty tarify, které byste chtěl a jak vy byste chtěl. A to je důvod, proč VF nepochválit a bejt na něj nasr*nej. Úplně ignorujete fakt, že zde je skupina lidí, pro kterou je tohle neskutečný posun dopředu.

   Nemá smysl se s váma o tom bavit, jedinej, kdo si tu měří pindíka jste vy :-) Nashle

 9. D456 (neregistrovaný)

  Nikdo tě nenutí pít pivo za stovku.

 10. Ondřej (neregistrovaný)

  Zajímalo by mě, jestli je možné zpětně operátora / operátory zažalovat, za to, že nám účtovali nereálné poplatky. Myslím to vážně, není to jen hejt vlákno. Jako další by mě zajímala otázka smluv a smluvních závazků a také firem, které Vám jejich služby přeprodávají nebo zprostředkovávají.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).