Takto vypadá Nokia 8: máme render druhé barevné varianty (oživeno)

Společnost HMD Global se chystá představit svůj první vlajkový smartphone značky Nokia. Po modelech Nokia 6, 5 a 3 přijde model nazvaný Nokia 8, který se má zařadit po bok současných top modelů. Známý leaker @evleaks provedl předčasné odhalení tohoto smartphonu na webu VentureBeat.

Nokia 8 půjde ve šlépějích svých slabších sester, designově bude velmi podobná modelu Nokia 6. Tělo telefonu bude vyrobeno z kovu, čelní stranu pak bude pokrývat odolné sklo s 2,5D efektem. Zatímco postranní rámečky budou minimální, čelo i brada svoji šířkou udeří do očí – tady je konkurence napřed. Díky tomu ale měli v HMD ušetřené starosti, kam se čtečkou otisků prstů či čelní kamerkou – všechno je na tradičních místech, a to včetně senzorových tlačítek, která tak nebudou ubírat prostor na displeji. Ten má mít podle benchmarků úhlopříčku 5,3″ a rozlišení QHD.

Na zadní straně telefonu zaujme podlouhlý fotomodul ukrývající hned 2 čočky – obě budou pocházet od fotolegendy Zeiss a stanou se oknem ke dvěma 13Mpx senzorům. O pohon telefonu se bude starat čipset Qualcomm Snapdragon 835 opřený o 4 nebo 6 GB RAM. Softwarovou stránku věci bude mít na starost Android 7.1.1 Nougat, podle aktuální strategie Nokie by však měl být krátce po uvolnění kódu dostupný Android 8.0.

Nokia 8 má být podle posledních spekulací představena 31. července, dostupná má být v modré, ocelové, modro/zlaté, a měděně/zlaté. Cena je očekávána na úrovni 589 EUR, tedy asi 15 400 korun.

Aktualizováno 19.7.

Na internet se dostal i render druhé barevné varianty, která bude nazývána ocelová.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku