Domů » Bleskovky » Takto má vypadat modulární Moto Z4 Play. Zaujme 48Mpx fotoaparátem

Takto má vypadat modulární Moto Z4 Play. Zaujme 48Mpx fotoaparátem

I letos bychom se měli dočkat nových modulárních smartphonů značky Motorola. Základním modelem bude model Moto Z4 Play, který si kvůli zachování kompatibility s příslušenstvím Moto Mods musí ponechat stejné tvary jako jeho předchůdci, to však neznamená, že nemůže dojít k designovým změnám.

Velký displej s výřezem

Neoficiální rendery z dílny @OnLeaks odhalují roztažení displeje přes větší část přední plochy, úhlopříčka má údajně narůst na 6,22 palců. Do AMOLED panelu má být integrovaná čtečka otisků prstů, uprostřed horní strany najdeme kapkovitý výřez pro umístění selfie kamerky. Na zádech nemá tradičně chybět rozměrný kruhový fotomodul, který se stane domovem pro jednočočkový fotoaparát postavený na 48Mpx snímači od Q Technology.

Moto Z4 Play má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 675 spárovaný se 4/6 GB RAM, vnitřní úložiště má uživateli poskytnout prostor 64 nebo 128 GB. Očekávat také máme 3 600mAh baterii a nejnovější Android 9.0 Pie. Premiéra je očekávaná někdy v první polovině roku, v příštím týdnu se však dočkáme odhalení nových telefonů řady Moto G7.

Moto G7 na tiskových snímcích: spousta modelů a barev

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Jednočočka jako Lumia 1020, kéž by se to povedlo stejně doře, co se focení týče. A ne ta souhvězdí čoček u některých modelů, jejichž výsledek a hlavně přínos je diskutabilní ne-li neefektivní vzhledem k počtu..

  • To se obávám bude tak trochu problém a zrovna u mobilů. Za mě jsou dnešní 3x objektivy, kde každý má jinou ohniskovou vzdálenost tím správným směrem, jak pokročit u mobilních fotoaparátů.
   Ultrawide, wide a tele dát do jednoho a dát tomu jednomu dobré vlastnosti při tak malé velikosti – problém.
   Fotit s tímto na wide by bylo nejspíš horší, než použití pouze wide kamery samostatné – světelnost, zkreslení apod.
   Proč omezovat vlastnosti fotoaparátu, když dnes díky miniaturizaci a velkým plackám není problém dát do mobilu 3 čipy a objektivy.
   Samsung umí u wide fotoaparátu světelnost 1,5 – pokud je tedy samostatně. Tady vidím cestu pro další zlepšování, jít se světelností na lepší hodnoty, kvalitnější objektivy, větší zoomy u teleobjektivů a zároveň vysoké světelnosti. Dneska je na tom nejlépe tuším Mate 20 pro s ohniskovou vzdáleností 80mm (3x přiblížení) f2,4, nebo Samsung, či Iphone s 52mm (2xpřiblížení) f2,4.
   Kromě optiky se také soustředit na čip samotný, aby kvalita všech tří čipů byla nejlépe stejně dobrá atd.

  • Som zvedavy na nokiu 9

  • Michal Kučera

   Telefony samozřejmě zoom nemají.

  • Michal Kučera (neregistrovaný): To tě asi zklamu, ale mají. :-) Vím jak to myslíš, nemají proměnlivé ohnisko, ale umím si udělat třeba 3,8 násobný zoom atp. Je to kombinace optického ohniska teleobjektivu a hlavního čipu.

  • Michal Kučera

   Zoom to není. Doplň si znalosti, protože pak se tady plácá páté přes deváté a ještě se v tom utvrzujete, že to tak skutečně je.

  • Zoom (česky – přiblížení) je jeden z parametrů objektivu, jež značí schopnost objektivu přibližovat. Zoom lze též nahrazovat digitálně na úkor kvality obrazu

   Optický zoom
   Je změna ohniskové vzdálenosti objektivu provedená na základě posunování čoček uvnitř objektivu.
   Digitální zoom
   Jedná se o výpočet provedený fotoaparátem nebo programem na úpravu fotografií za použití algoritmů, které se snaží omezovat snížení kvality obrazu (S-Spline, Lanczos, Bikubická metoda, Mitchell). Vždy to je ale metoda ztrátová, proto jí kvalitní přístroje nedisponují.
   Zoom ořezem
   Vyplývá z faktu, že je-li snímek oříznut, vypadá při zvětšení, jako by byl pořízen objektivem s větší ohniskovou vzdáleností. Technologicky je tento postup obdobný digitálnímu zoomu, je však ještě méně kvalitní – snižuje se počet využitých obrazových bodů.

   Tohle úplně stačí. Mohl by sis to aspoň přečíst, než se začneš vyjadřovat k něčemu, čemu nerozumíš.

  • A právě o tom digitálním, pokud jsem napsal větší zoomy u objektivu a ty se toho hned chytáš i přes to, že ti to mohlo dle předešlých informací dojít….tak sorry jako.
   Takže větší přiblížení u teleobjektiv, nebo ohniskovou vzdáleností…nikde jsem nepsal, že je proměnlivá. Jedno slovo a tolik řečí :-)

  • Michal Kučera

   Kdybys něco věděl o fotografování… hádat se nehodlám s někým kdo neví o co jde, ale mysli si, že ano a máme klid oba :-)

  • Michal Kučera (neregistrovaný): Však já čekám? Zatím jenom žvatláš. Přitom pojem digitální zoom existuje :-) Já si to nevymyslel. Není jen optický zoom. Takže vůbec nechápu, že ty jakože odborník přes fotografování (asi), který o tom něco ví, se k tématu nevyjádří :-)

  • Michal kucera. Prosím vysvetli nam to ako to v skutočnosti je aby sme neboli dezinformovany. Dik

  • Mobilní telefony samozřejmě zoom mají. I když je to pouze digitální, zoom to je.

  • digitalni zoom nema se zoomem, tak jak jej vyuzivaji fotografove, nic spolecneho. obraz pocitany software a jeho okamzita degradace je cisty hnus, ale nazev „bezztratovy zoom“ prodava a u mobilu je to v podstate jedno, protoze zatim zadny telefon neumi fotit na pouzitelne urovni pri prezentaci na velkem monitoru

  • Rabbit (neregistrovaný): A jak jej využívají fotografové? :-)
   Řeč je o zoomu obecně. Tady borec Michal Kučera (neregistrovaný) napsal, že telefony zoom nemají – což je blbost. Mají digitální – což zoom je. Říká se tomu digitální zoom ať už jde, či nejde o degradaci kvality. Například Huawei u některých svých modelů používá tzv. hybridní zoom, což je kombinace digitálního zoomu a dat z teleobjektivu. A můžeš se se mnou dohadovat jak chceš, ale ono ta kombinace do jisté míry funguje. Tohle mám odzkoušeno a 3x přiblížení teleobjektivu není to poslední, co by mi dalo detailnější informace ve fotografii. To samé u ultrazoomu například od Nikonu Coolpix P610. S ten má digitální zoom ještě propracovanější…je to až neuvěřitelné….samozřejmě že kvalita jde dolů, ale rozhodně bych čekal, že to bude mnohem horší, než to ve skutečnosti je.

  • Camera obscura, má světelnost 1.0. Pravda je to dírka do krabice od bot. Na pořádné focení jsou fptoaparáty s pořádným sklem a čipem. Tomu se mobil ani s 10 čočičkami nemůže ani čuchnout. Jistě pro momentky, běžné pracovní focení, na pláž atd., pro sociální sítě, bohatě postačí. Samozřejmě lepší kvalita se cení. Pojem fotomobil je takový protimluv.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).