Domů » Bleskovky » Takto by mohl vypadat Samsung Galaxy Z Fold 3. Nechybí prostor pro pero

Takto by mohl vypadat Samsung Galaxy Z Fold 3. Nechybí prostor pro pero

Příští týden Samsung představí řadu vlajkových smartphonů Galaxy S21, na další generaci ohebných smartphonů si budeme muset počkat o něco déle. Pravděpodobně ještě na jaře se dočkáme ohebných véček z rodiny Z Flip, na konci léta zřejmě dorazí skládací „tabletofon“ Galaxy Z Fold 3. Jak by mohl vypadat, ukazují následující rendery pocházející od nizozemské stránky LetsGoDigital.

galaxy z fold 3 1

Galaxy Z Fold 3: se stylusem v těle

Upozorňujeme, že stejně jako nedávné rendery smartphonu Samsung Galaxy Note 21, i v tomto případě se jedná o fanouškovské rendery, které však nemusí být daleko od pravdy. Podle LetsGoDigital nemá být mezigenerační posun tak velký jako mezi první a druhou generací. Telefon by si měl zachovat přibližně stejné proporce, na nějakou výraznou redukci tloušťky nebo hmotnosti bychom raději nevsázeli.

Samsung totiž do těla Galaxy Z Fold 3 údajně umístí šachtu pro stylus S Pen, takže pokud nebude chtít obětovat kus akumulátoru k zachování stejné výdrže, bude muset radikálně přepracovat vnitřní design. Změna se dotkne i displeje, který bude muset dotyk stylusu ustát bez škrábanců, Samsung patrně použije novou generaci ultratenkého ohebného skla.

Telefon bude ale odlišný i navenek, zejména na zadní straně. LetsGoDigital počítá s novým vzhledem fotomodulu, který by měl vycházet z blížící se modelové řady Galaxy S21. Telefon bude mít pravděpodobně tři čočky, další pak hledejme v otvorech displejů. I když se spekuluje, že Samsung u řady Galaxy Z Fold přestaví svoji první poddisplejovou selfie kameru, návrhář tohoto konceptu tomu nevěří a umisťuje selfie kamerku do kruhových otvorů.

galaxy z fold 3 3

Kromě Galaxy Z Fold 3 Samsung údajně připravuje i levnější variantu, která by výměnou za nějaké drobné ústupky mohla nabídnout přijatelnější cenu pro tradičního zákazníka.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Stačilo napsat, že by mohl vypadat jako Fold 2 s dírou :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).