Cena:

Takhle vypadá Android 9 Pie na Samsungu Galaxy S9 (video)

Samsung Galaxy S9

Před několika dny jsme vám přinesli článek, ve kterém jste si mohli prohlédnout screenshoty z operačního systému Android 9 Pie na Samsungu Galaxy S9+ (recenze). Pochopitelně nejde o čistou verzi systému – v případě jihokorejského giganta zde najdeme uživatelskou nadstavbu v podobě prostředí Samsung Experience 10.0, které přidává spoustu nových funkcí a mění grafický vzhled systému. Kvůli své komplexnosti také znatelně prodlužuje celkovou dobu vývoje.

Android 9 Pie pro Samsung Galaxy S9 na videu

Nově se na internetu objevilo video, které Samsung Experience 10.0 velmi podrobně zachycuje na smartphonu Samsung Galaxy S9 (recenze). V bezmála sedmnácti minutách vám autor ukáže kompletně celý operační systém včetně řady základních aplikací.

Android Pie Samsung Experience 10.0 on the Galaxy S9 - Leaked Build

Samsung Experience 10 bude velmi rozsáhlá aktualizace; současné testovací sestavení ale zatím není příliš stabilní a neobsahuje všechny očekávané funkce. Z tohoto důvodu je také složité odhadovat, kdy bude vypuštěna stabilní verze, kvůli masivní nadstavbě trvají Samsungu aktualizace o něco déle než konkurenčním výrobcům. Dá se očekávat, že veřejná beta verze bude dostupná někdy ke konci letošního roku, ostrá verze by pak mohla dorazit na začátku roku příštího.

Můžeme očekávat, že se nové verze systému dočkají poslední dvě generace vlajkových modelů, tedy Galaxy S8/S8+, S9/S9+, Note 8 a Note 9 (recenze). Update by mohl přijít i na vybrané telefony Galaxy A, nejspíše na vyšší modely Galaxy A8 a A8+ z letošního roku. Samsung však zatím žádné oficiální prohlášení o tom, kdy a pro jaké modely aktualizaci vypustí, nevydal.

Samsung Galaxy S9: videorecenze

Samsung Galaxy S9: recenze
Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.