Domů » Bleskovky » Takhle vypadá Android 9 Pie na Samsungu Galaxy S9 (video)

Takhle vypadá Android 9 Pie na Samsungu Galaxy S9 (video)

Před několika dny jsme vám přinesli článek, ve kterém jste si mohli prohlédnout screenshoty z operačního systému Android 9 Pie na Samsungu Galaxy S9+ (recenze). Pochopitelně nejde o čistou verzi systému – v případě jihokorejského giganta zde najdeme uživatelskou nadstavbu v podobě prostředí Samsung Experience 10.0, které přidává spoustu nových funkcí a mění grafický vzhled systému. Kvůli své komplexnosti také znatelně prodlužuje celkovou dobu vývoje.

Android 9 Pie pro Samsung Galaxy S9 na videu

Nově se na internetu objevilo video, které Samsung Experience 10.0 velmi podrobně zachycuje na smartphonu Samsung Galaxy S9 (recenze). V bezmála sedmnácti minutách vám autor ukáže kompletně celý operační systém včetně řady základních aplikací.

Android Pie Samsung Experience 10.0 on the Galaxy S9 - Leaked Build

Samsung Experience 10 bude velmi rozsáhlá aktualizace; současné testovací sestavení ale zatím není příliš stabilní a neobsahuje všechny očekávané funkce. Z tohoto důvodu je také složité odhadovat, kdy bude vypuštěna stabilní verze, kvůli masivní nadstavbě trvají Samsungu aktualizace o něco déle než konkurenčním výrobcům. Dá se očekávat, že veřejná beta verze bude dostupná někdy ke konci letošního roku, ostrá verze by pak mohla dorazit na začátku roku příštího.

Můžeme očekávat, že se nové verze systému dočkají poslední dvě generace vlajkových modelů, tedy Galaxy S8/S8+, S9/S9+, Note 8 a Note 9 (recenze). Update by mohl přijít i na vybrané telefony Galaxy A, nejspíše na vyšší modely Galaxy A8 a A8+ z letošního roku. Samsung však zatím žádné oficiální prohlášení o tom, kdy a pro jaké modely aktualizaci vypustí, nevydal.

Samsung Galaxy S9: videorecenze

Samsung Galaxy S9: recenze

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

  1. Porad neodstranily ty tri tlacitka na displeji? Myslel jsem ze je konecne nahradi gesty!!

  2. Custom rom tohle by Samsung nikdy nevypustil nejdriv by to chtelo precist komenty hromada lidi pise o fake rom , a hlavne snapdragon varianta to mi neprijde realne vzdy byla exynos verze prvni i beta pote snadpragon

  3. Nevíte co je to za tapetu v náhledu toho článku?

  4. Bůh zehnej substratum a možnostem úprav, dnes již prakticky do jazyka Androidu 9 Pie, společně s Galaxy Theme pak unikátní možnost aplikace zabalit do libovolného (v mém případě Amoled černá +modrá aka WMmobile) kabátu.
    Je ostuda google, samsungu a autorů aplikací, že nabízejí jen omezené množství úprav pro uživatele, co nechtějí dělat root nebo tomu prostě nerozumí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).