TOPlist

Takhle má vypadat Huawei P60 Pro. Přijde o periskopický fotoaparát?

Huawei P50 Pro recenze
  • Huawei P60 Pro má splňovat téměř všechny aspekty vlajkové lodě
  • Podle čínských zdrojů ale přijde o periskopický teleobjektiv

Společnost Huawei vyklidila v důsledku amerických sankcí pozice mezi největšími výrobci smartphonů, ovšem stále se v omezené míře jejich výrobě věnuje. Její působení je sice ztížené, ovšem na samotných produktech to zase tolik poznat není – například ve fotografickém žebříčku DxOMark patří vlajkovému modelu Mate 50 Pro první místo, Huawei P50 Pro se pak nachází na šesté příčce. Číňané aktuálně připravují další top model, který údajně uvedou na trh v březnu letošního roku. Podle tamních zdrojů má opět zaujmout působivou výbavou.

Huawei P60 Pro 2

Přední stranu chystaného smartphonu Huawei P60 Pro má vyplňovat 6,6″ OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a 2K rozlišením. Na zádech pak máme najít neotřelý fotomodul, kterému bude dominovat obrovská čočka 50Mpx hlavního fotoaparátu v doprovodu dvou menších. Za jednou se má ukrývat 50Mpx širokoúhlá kamerka, za druhou 64Mpx přibližovací fotoaparát. Žádná z čoček není „hranatá“, což by znamenalo, že Huawei nemá v plánu nasadit periskopický teleobjektiv s větší mírou přiblížení.

Huawei P60 Pro bude údajně pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 (jeden ze zdrojů uvádí Gen 1), ovšem bez podpory sítí 5G, zato s podporou satelitní komunikace. Kapacita akumulátoru má být 5 000 mAh, samozřejmostí je podpora rychlého nabíjení 100 watty v případě použití kabelu a 50 watty při použití bezdrátové nabíječky. Telefon má splňovat odolnostní krytí IP68, operačním systémem bude HarmonyOS 3.0.

Přestože se informace o Huawei P60 Pro čím dál více množí, absence periskopického fotoaparátu nás trochu nechává na pochybách, zda je považovat za legitimní. Přeci jen si čínský výrobce na kvalitě svých fotoaparátů dává záležet a bylo by podivné, kdyby učinil takto významný krok zpět.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku