Domů » Bleskovky » Takhle má vypadat Huawei Mate 30. Podívejte se na první tiskový snímek

Takhle má vypadat Huawei Mate 30. Podívejte se na první tiskový snímek

Server HuaweiCentral.com právě zveřejnil podobu smartphonů z chystané modelové řady Huawei Mate 30 (Pro). Pravost snímku zatím není možné ověřit, nicméně grafika na první pohled vypadá reálně. Všimnout si lze také toho, že označení Mate30 je v nadpise bez mezery.

Novinka by měla disponovat celkem čtyřmi fotoaparáty v kruhovém uspořádání, chybět by neměla ani 3D ToF kamerka. Design telefonu působí originálním dojmem a jisté je také to, že si na nás Huawei opět chystá několik pestrých barevných variant.

Huawei Mate 30 Pro 1
Takhle má vypadat Huawei Mate 30 (Pro)

Displej má disponovat velmi tenkými rámečky, avšak nezbaví se malého výřezu v horní části. Na bocích se počítá s mírným zaoblením. Z tiskového snímku je také patrná poměrně malá tloušťka zařízení – to by se mohlo pozitivně projevit na ergonomii, ale na druhou stranu je možné, že kvůli tomu výrobce musel udělat ústupek v kapacitě baterie. Podle této fotografie by si ale oba modely naopak s kapacitou akumulátoru měly polepšit, tak uvidíme, kde nakonec bude pravda.

Huawei Mate 30 Pro teaser
Kompletní podoba teaseru na Huawei Mate 30 Pro, který se objevil na čínské sociální síti Weibo

Huawei Mate 30 (Pro) má pohánět nový super výkonný čip Kirin 990 a konečně se dočkáme možnosti záznamu videa ve 4K rozlišení při 60 snímcích za vteřinu. Chybět nemá ani rychlé 40W nabíjení či 27W bezdrátové nabíjení. V plánu je také verze s podporou 5G sítí, ale neočekáváme, že by byla dostupná i na našem trhu. Mimochodem, oficiální představení čipsetu Kirin 990 je naplánováno na pátek 6. září při veletrhu IFA v Berlíně.

Huawei Kirin 990 Warm-up

Oficiálního představení nových smartphonů řady Huawei Mate 30 bychom se měli dočkat 19. září na tiskové konferenci v Mnichově. Vše, co zatím víme o Huawei Mate 30 si můžete prohlédnout v našem přehledu zpravodajství.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments