Domů » Bleskovky » Takhle fotí OnePlus 7 Pro: podívejte se na první testovací snímky

Takhle fotí OnePlus 7 Pro: podívejte se na první testovací snímky

Značka OnePlus před několika okamžiky oficiálně představila své vlajkové modely pro letošní rok – OnePlus 7 Pro a OnePlus 7. Zahraniční servery měly telefony k dispozici s předstihem, díky čemuž mohly vyjít první recenze. Velkým lákadlem obou novinek má být fotoaparát, který tvoří „semafor“ s následujíc osazením:

  • Opticky stabilizovaný 48Mpx kamerka (Sony IMX586) se světelností f/1.6
  • Širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 16 Mpx, světelností f/2.2 a úhlem záběru 117°
  • 8Mpx kamerka s trojnásobným přiblížením, optickou stabilizací a světelností f/2.4

Výrobce ihned po představení zveřejnil několik snímků, pořízených OnePlus 7 Pro. Jejich kvalita je velmi slušná, ale jak už bývá zvykem, výrobci si fotografie rádi přikrášlují. Mnohem větší vypovídající hodnotu tak mají snímky přímo od zahraničních recenzentů.

Ti chválí snímky z hlavního fotoaparátu, který podává velmi slušné výsledky nejen za denní ho světla, ale i v horších světelných podmínkách. Spokojeni už ale většinou nejsou s teleobjektivem a širokoúhlým objektivem.

Zajímavé je, že specifikace širokoúhlého fotoaparátu i teleobjektivu jsou stejné jako u Huawei a Samsungu (světelnost objektivů f/2.2 a f/2.4), ale přesto fotky z OnePlus vykazují horší kvalitu. Svou roli v tom zřejmě hrají i dodatečné softwarové úpravy a pokročilé algoritmy, které zkrátka oba výrobci mají více propracované.

Galerie: takhle fotí OnePlus 7 Pro

zdroje: GSMarena & AndroidCentral


Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit

Ostatně už při pohledu na specifikace (světelnost objektivů f/2.2 a f/2.4) je jasné, že tady výrobce šetřil a konkurence v podání Huawei a Samsungu je v tomto směru mnohem dále.

Jak jako? Vždyť Huawei má ultrawide taky f2, 2 a teleobjektiv f2, 4 (mate 20 pro).

Martin123
Uživatel
Martin123

LG G8s má 136° kolik asi má Samsung? 117°? slabota, jak říkám realita mluví vždy jinak než vy kteří musí chválit své mobily ? prý má autofokus ještě kdyby tak fungoval ? ach jo prostě braň svoji modlu dokud můžeš.

lukass71
Uživatel
lukass71

Tohle mas zas odkud?

[odkaz] 12mm
[odkaz] 16mm
[odkaz] 16mm

lukass71
Uživatel
lukass71

Tohle mas odkud?

Uz jen podle gsmareny ma S10 sirsi zaber nez jak M20Pro tak G8.

Martin123
Uživatel
Martin123

Stačí hledat a nebýt líný ale pro tebe ti to pošlu, [odkaz]..ania.cz/download/file.php?id=73168&mode=View akorát má 16MPx to co je zde má špatně rozlišení a f clona se neví zda li bude horší nebo ne. To se dozvíme až v Červnu kdy se G8s bude u nás oficiálně prodávat. Tady jsou parametry z polska [odkaz]..ilmania.cz/download/file.php?id=73871&mode=view

Martin123
Uživatel
Martin123

Ano G8 má 107° ale s tím rozdílem že jeho kraje u fotek neni hodně rozmazaný jako u S10 nebo Huawei ať Mate 20 Pro nebo P30 Pro uvidíme jak bude na tom G8s který má mít 136° jen tedy pokud nebude mít pak f/2.4 to by na low Light snímky k prdu, a snad dají i PDAF, btw ještě před vydáním S10 série bylo psáno že dostane Samsung OIS do Ultra wide a nepovedlo se. Tam je to složitější.

xzeit
Uživatel
xzeit

Martine. Pojďme postupně. Oháníš se tady parametry, které ještě ani nevíme, jaké budou ve skutečnosti. Vychazejme raději z toho, co momentálně ve skutečnosti je. To už můžu napsat, že Samsung Galaxy S11 ude mít záběr 145°, světelnost f1, 6 apod.
Jeslti bude mít ale LG G8s 136 stupňů, tak je těch 16 Mpx tragicky málo. Hlavně si už nějaký ten LG kup!! ?

Martin123
Uživatel
Martin123

Nemá cenu dal ti psát máš svou hlavu, každý má jiný názor ok, nebudu ti vnucovat opak.

xzeit
Uživatel
xzeit

Ale co bys chtěl jako psát? ? Hodíš sem odkaz, kde u jednoho je napsáno špatně rozlišení a světelnost a sám si to opravíš, jak to bude údajně ve skutečnosti ??. Takže jaký názor? ?

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Martine, vzdyt ty nevis vubec, ktera bije, nevis vubec co bude a nebude, ale hlavne, ze tady uplne fanaticky honis na LG. :-D

Martin123
Uživatel
Martin123

Jiříku, ty prosím tě zalez takový hnup jako jsi ty nemá co tu dělat jen spamujes.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Jeste jednou ti to zopakuji tupelo, s LG nevis vubec, ktera bije, nevis vubec co bude a nebude, ale hlavne, ze tady uplne fanaticky honis nad LG.

Martin123
Uživatel
Martin123

Ještě jednou ti píšu tupce bez do prd.ele jsi tupý a hloupý co ničemu nerozumí a sere se do všeho a děláš tu akorát ze sebe ubozaka.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Do tretice, to co jsi tu dnes predvedl ukazalo, ze ohledne LG nevis vubec, ktera bije, nevis vubec co bude a nebude, ale hlavne, ze tady uplne fanaticky honis nad LG.

Pepone
Uživatel
Pepone

Já nevím jak vy všichni, ale já se smířím s tím že nebudu mít nejlepší foťák, ok tak budu mít kvalitu foťáku do 5 místa. Jiný vlastnosti mě to vyváží

xzeit
Uživatel
xzeit

Tak ono je ten nejlepší foťák v mobilu vždy jen dočasná záležitost. Momentální TOP jsou 3 různé objektivy (fotomoduly) s různými ohnisky. To se bude vylepšovat.

Pepone
Uživatel
Pepone

No jasný, pro mě ty fotky jsou na velmi Dobré úrovni a rozdíly by se poznali jen při srovnání obou. V pohodě usnu s vědomím ze pár mobilů by to dokázalo líp. A to ani nebudu řešit zobrazení jedné fotky na různých displejich. Pro mě jsou na oneplus 7 pro dostatečné