Domů » Bleskovky » Takhle fotí OnePlus 7 Pro: podívejte se na první testovací snímky

Takhle fotí OnePlus 7 Pro: podívejte se na první testovací snímky

Značka OnePlus před několika okamžiky oficiálně představila své vlajkové modely pro letošní rok – OnePlus 7 Pro a OnePlus 7. Zahraniční servery měly telefony k dispozici s předstihem, díky čemuž mohly vyjít první recenze. Velkým lákadlem obou novinek má být fotoaparát, který tvoří „semafor“ s následujíc osazením:

  • Opticky stabilizovaný 48Mpx kamerka (Sony IMX586) se světelností f/1.6
  • Širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 16 Mpx, světelností f/2.2 a úhlem záběru 117°
  • 8Mpx kamerka s trojnásobným přiblížením, optickou stabilizací a světelností f/2.4

Výrobce ihned po představení zveřejnil několik snímků, pořízených OnePlus 7 Pro. Jejich kvalita je velmi slušná, ale jak už bývá zvykem, výrobci si fotografie rádi přikrášlují. Mnohem větší vypovídající hodnotu tak mají snímky přímo od zahraničních recenzentů.

Ti chválí snímky z hlavního fotoaparátu, který podává velmi slušné výsledky nejen za denní ho světla, ale i v horších světelných podmínkách. Spokojeni už ale většinou nejsou s teleobjektivem a širokoúhlým objektivem.

Zajímavé je, že specifikace širokoúhlého fotoaparátu i teleobjektivu jsou stejné jako u Huawei a Samsungu (světelnost objektivů f/2.2 a f/2.4), ale přesto fotky z OnePlus vykazují horší kvalitu. Svou roli v tom zřejmě hrají i dodatečné softwarové úpravy a pokročilé algoritmy, které zkrátka oba výrobci mají více propracované.

Galerie: takhle fotí OnePlus 7 Pro

zdroje: GSMarena & AndroidCentral

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.