Domů » Bleskovky » Takhle fotí OnePlus 7 Pro: podívejte se na první testovací snímky

Takhle fotí OnePlus 7 Pro: podívejte se na první testovací snímky

Značka OnePlus před několika okamžiky oficiálně představila své vlajkové modely pro letošní rok – OnePlus 7 Pro a OnePlus 7. Zahraniční servery měly telefony k dispozici s předstihem, díky čemuž mohly vyjít první recenze. Velkým lákadlem obou novinek má být fotoaparát, který tvoří „semafor“ s následujíc osazením:

  • Opticky stabilizovaný 48Mpx kamerka (Sony IMX586) se světelností f/1.6
  • Širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 16 Mpx, světelností f/2.2 a úhlem záběru 117°
  • 8Mpx kamerka s trojnásobným přiblížením, optickou stabilizací a světelností f/2.4

Výrobce ihned po představení zveřejnil několik snímků, pořízených OnePlus 7 Pro. Jejich kvalita je velmi slušná, ale jak už bývá zvykem, výrobci si fotografie rádi přikrášlují. Mnohem větší vypovídající hodnotu tak mají snímky přímo od zahraničních recenzentů.

Ti chválí snímky z hlavního fotoaparátu, který podává velmi slušné výsledky nejen za denní ho světla, ale i v horších světelných podmínkách. Spokojeni už ale většinou nejsou s teleobjektivem a širokoúhlým objektivem.


Zajímavé je, že specifikace širokoúhlého fotoaparátu i teleobjektivu jsou stejné jako u Huawei a Samsungu (světelnost objektivů f/2.2 a f/2.4), ale přesto fotky z OnePlus vykazují horší kvalitu. Svou roli v tom zřejmě hrají i dodatečné softwarové úpravy a pokročilé algoritmy, které zkrátka oba výrobci mají více propracované.

Galerie: takhle fotí OnePlus 7 Pro

zdroje: GSMarena & AndroidCentral

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit

Ostatně už při pohledu na specifikace (světelnost objektivů f/2.2 a f/2.4) je jasné, že tady výrobce šetřil a konkurence v podání Huawei a Samsungu je v tomto směru mnohem dále.

Jak jako? Vždyť Huawei má ultrawide taky f2, 2 a teleobjektiv f2, 4 (mate 20 pro).

Martin123
Uživatel
Martin123

LG G8s má 136° kolik asi má Samsung? 117°? slabota, jak říkám realita mluví vždy jinak než vy kteří musí chválit své mobily ? prý má autofokus ještě kdyby tak fungoval ? ach jo prostě braň svoji modlu dokud můžeš.

lukass71
Uživatel
lukass71

Tohle mas zas odkud?

[odkaz] 12mm
[odkaz] 16mm
[odkaz] 16mm

lukass71
Uživatel
lukass71

Tohle mas odkud?

Uz jen podle gsmareny ma S10 sirsi zaber nez jak M20Pro tak G8.

Martin123
Uživatel
Martin123

Stačí hledat a nebýt líný ale pro tebe ti to pošlu, [odkaz]..ania.cz/download/file.php?id=73168&mode=View akorát má 16MPx to co je zde má špatně rozlišení a f clona se neví zda li bude horší nebo ne. To se dozvíme až v Červnu kdy se G8s bude u nás oficiálně prodávat. Tady jsou parametry z polska [odkaz]..ilmania.cz/download/file.php?id=73871&mode=view