Domů » Bleskovky » Takhle fotí OnePlus 7 Pro: podívejte se na první testovací snímky

Takhle fotí OnePlus 7 Pro: podívejte se na první testovací snímky

Značka OnePlus před několika okamžiky oficiálně představila své vlajkové modely pro letošní rok – OnePlus 7 Pro a OnePlus 7. Zahraniční servery měly telefony k dispozici s předstihem, díky čemuž mohly vyjít první recenze. Velkým lákadlem obou novinek má být fotoaparát, který tvoří „semafor“ s následujíc osazením:

 • Opticky stabilizovaný 48Mpx kamerka (Sony IMX586) se světelností f/1.6
 • Širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 16 Mpx, světelností f/2.2 a úhlem záběru 117°
 • 8Mpx kamerka s trojnásobným přiblížením, optickou stabilizací a světelností f/2.4

Výrobce ihned po představení zveřejnil několik snímků, pořízených OnePlus 7 Pro. Jejich kvalita je velmi slušná, ale jak už bývá zvykem, výrobci si fotografie rádi přikrášlují. Mnohem větší vypovídající hodnotu tak mají snímky přímo od zahraničních recenzentů.

Ti chválí snímky z hlavního fotoaparátu, který podává velmi slušné výsledky nejen za denní ho světla, ale i v horších světelných podmínkách. Spokojeni už ale většinou nejsou s teleobjektivem a širokoúhlým objektivem.

Zajímavé je, že specifikace širokoúhlého fotoaparátu i teleobjektivu jsou stejné jako u Huawei a Samsungu (světelnost objektivů f/2.2 a f/2.4), ale přesto fotky z OnePlus vykazují horší kvalitu. Svou roli v tom zřejmě hrají i dodatečné softwarové úpravy a pokročilé algoritmy, které zkrátka oba výrobci mají více propracované.

Galerie: takhle fotí OnePlus 7 Pro

zdroje: GSMarena & AndroidCentral

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

24 komentářů

 1. Ostatně už při pohledu na specifikace (světelnost objektivů f/2.2 a f/2.4) je jasné, že tady výrobce šetřil a konkurence v podání Huawei a Samsungu je v tomto směru mnohem dále.

  Jak jako? Vždyť Huawei má ultrawide taky f2, 2 a teleobjektiv f2, 4 (mate 20 pro).

  • Máte pravdu, úplně jsem se do toho v článku zamotal. Hlavně, že jsem si při psaní ty specky porovnával. Už je to opravené a uvedené na pravou míru :-)

  • Jediný LG má u ultrawide f/1.9 ostatní jsou bída a děs a proto se nechytají.

  • Jasně Martine?

  • Ano xzeit už se s tím smiř, reálné testy ti nic neříkají? Tam je jasně ukázáno že Huawei a ani Samsung se nechytá na ULTRA-WIDE. Ale je to tvá modla tak se budeš bránit Bo si zbytečně vyhodil peníze z okna.

  • Kdybys raději nekecal. Světelnost není úplně to nejdůležitější pro kvalitní snímky. Třeba LG zase nemá na ultrawide autofocus. Samsung má zase větší úhel záběru.
   Kromě toho nevím, jakou modlu máš na mysli. Já měl na mysli ty ostatní obecně…

  • Martin:Tady se musim zastat xzeita, zrovna LG na tom fakt neni nejak lepe a to to dela ze vsech zminenych nejdele. A zrovna o modle bych byt tebou pomlcel.

  • LG G8s má 136° kolik asi má fake Samsung? 117° slabota jak říkám realita mluví vždy jinak než idioti kteří musí chválit své mobily ? prý má autofokus ještě kdyby tak fungoval ? ach jo prostě braň svoji modlu dokud můžeš.

 2. LG G8s má 136° kolik asi má Samsung? 117°? slabota, jak říkám realita mluví vždy jinak než vy kteří musí chválit své mobily ? prý má autofokus ještě kdyby tak fungoval ? ach jo prostě braň svoji modlu dokud můžeš.

 3. Stačí hledat a nebýt líný ale pro tebe ti to pošlu, [odkaz]..ania.cz/download/file.php?id=73168&mode=View akorát má 16MPx to co je zde má špatně rozlišení a f clona se neví zda li bude horší nebo ne. To se dozvíme až v Červnu kdy se G8s bude u nás oficiálně prodávat. Tady jsou parametry z polska [odkaz]..ilmania.cz/download/file.php?id=73871&mode=view

 4. Ano G8 má 107° ale s tím rozdílem že jeho kraje u fotek neni hodně rozmazaný jako u S10 nebo Huawei ať Mate 20 Pro nebo P30 Pro uvidíme jak bude na tom G8s který má mít 136° jen tedy pokud nebude mít pak f/2.4 to by na low Light snímky k prdu, a snad dají i PDAF, btw ještě před vydáním S10 série bylo psáno že dostane Samsung OIS do Ultra wide a nepovedlo se. Tam je to složitější.

  • Martine. Pojďme postupně. Oháníš se tady parametry, které ještě ani nevíme, jaké budou ve skutečnosti. Vychazejme raději z toho, co momentálně ve skutečnosti je. To už můžu napsat, že Samsung Galaxy S11 ude mít záběr 145°, světelnost f1, 6 apod.
   Jeslti bude mít ale LG G8s 136 stupňů, tak je těch 16 Mpx tragicky málo. Hlavně si už nějaký ten LG kup!! ?

  • Nemá cenu dal ti psát máš svou hlavu, každý má jiný názor ok, nebudu ti vnucovat opak.

  • Ale co bys chtěl jako psát? ? Hodíš sem odkaz, kde u jednoho je napsáno špatně rozlišení a světelnost a sám si to opravíš, jak to bude údajně ve skutečnosti ??. Takže jaký názor? ?

  • Martine, vzdyt ty nevis vubec, ktera bije, nevis vubec co bude a nebude, ale hlavne, ze tady uplne fanaticky honis na LG. :-D

  • Jiříku, ty prosím tě zalez takový hnup jako jsi ty nemá co tu dělat jen spamujes.

  • Jeste jednou ti to zopakuji tupelo, s LG nevis vubec, ktera bije, nevis vubec co bude a nebude, ale hlavne, ze tady uplne fanaticky honis nad LG.

  • Ještě jednou ti píšu tupce bez do prd.ele jsi tupý a hloupý co ničemu nerozumí a sere se do všeho a děláš tu akorát ze sebe ubozaka.

  • Do tretice, to co jsi tu dnes predvedl ukazalo, ze ohledne LG nevis vubec, ktera bije, nevis vubec co bude a nebude, ale hlavne, ze tady uplne fanaticky honis nad LG.

 5. Já nevím jak vy všichni, ale já se smířím s tím že nebudu mít nejlepší foťák, ok tak budu mít kvalitu foťáku do 5 místa. Jiný vlastnosti mě to vyváží

  • Tak ono je ten nejlepší foťák v mobilu vždy jen dočasná záležitost. Momentální TOP jsou 3 různé objektivy (fotomoduly) s různými ohnisky. To se bude vylepšovat.

  • No jasný, pro mě ty fotky jsou na velmi Dobré úrovni a rozdíly by se poznali jen při srovnání obou. V pohodě usnu s vědomím ze pár mobilů by to dokázalo líp. A to ani nebudu řešit zobrazení jedné fotky na různých displejich. Pro mě jsou na oneplus 7 pro dostatečné

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).