Domů » Bleskovky » Tajemná ochranná známka Samsungu naznačuje příchod ohebného smartphonu

Tajemná ochranná známka Samsungu naznačuje příchod ohebného smartphonu

První detaily o tajemném ohebném telefonu oznámí společnost Samsung už v listopadu letošního roku. Oficiálního představení bychom se ale měli dočkat nejdřív v lednu 2019 – ve hře je jak veletrh CES v Las Vegas, tak případně únorový Mobile World Congress v Barceloně. Už nyní se jihokorejská společnost na uvedení nového modelu pečlivě připravuje. V Evropě si zaregistrovala ochranou známku na reklamní slogan, který s ohebným telefonem velmi pravděpodobně souvisí.

Ohebný displej od Samsungu má být základem pro zcela nový typ smartphonu
Ohebný displej od Samsungu má být základem pro zcela nový typ smartphonu

Čeká nás „ohebná budoucnost“

Ochranná známka se týká fráze „The Future Unfolds“, což bychom mohli volně přeložit jako „ohebná budoucnost“. A je celkem jasné, na jaké zařízení s ním Samsung cílí. Nicméně je třeba upřesnit, že ochranná známka se nevztahuje pouze na chytré telefony, ale také na tablety, televize nebo dokonce LED lampy, fény, pračky a mnohé další produkty, které má Samsung ve svém portfoliu.

Takhle by mohl vypadat ohebný smartphone od Samsungu

Zároveň není jisté, zda vůbec výrobce slogan použije k propagaci nějakého zařízení. Velké společnosti často registrují množství různých jmen, aby se pojistili, že budou v budoucnosti použitelná. Už jen kvůli načasování by nás však překvapilo, kdyby Samsung slogan nevyužil. Pokud se výrobce skutečně rozhodne slogan použít, mohli bychom se s ním začít setkávat někdy na přelomu roku, kdy se bude Samsung připravovat na blížící se oficiální představení.

Smartphone by měl disponovat ohebným kloubem uprostřed a displejem, kterému takové namáhání (při ohybu) nijak nebude vadit. Z konstrukčního hlediska se jedná o pořádný oříšek, nicméně Samsung na vývoji tohoto zařízení pracuje už pěknou řádku let a zdá se, že nyní konečně nastal ten správný čas ukázat světu, na čem inženýři jihokorejského giganta tak usilovně pracovali. Už teď je ale jisté, že půjde o pořádně drahý telefon, nicméně se zcela unikátní vlastností, kterou zatím žádný jiný výrobce nenabídl.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

4 komentářů

 1. Podle linku to bude stát asi jako novej iPhone v nejvyšší verzi, žádnej problém :D

 2. Docela jsem pro různé inovace, pokud jsou uživatelsky přívětivé a přinesou zcela nový směr. Zda to bude i v případě ohebných smartfonů je otázka. Zatím z toho co jsem měl možnost vidět jsem v rozpacích. Ono 7″ v poměru 19:9 neni to samé, jako širokouhlý monitor 21:9, vhodný pro sledování filmů , videa a pod. Pokud bude poměr jiný, bude problém s uložením do kapsy a co teprve tloušťka při přeložení, i když na druhou stranu jsem si na tzv nudloidní smartfony celkem zvykl a při využití obrazu na celé ploše je to hezký pohled. V každém případě to za pokus stojí, snad to bude i úspěšný nový směr.

  • Žádná, opakuji žádná inovace není uživatelsky přívětivá:) Maximum, co je akceptováno je „vývoj v mezích zákona“, ať už pod to schováš cokoli. Ale inovace je VŽDY apriori proti uživateli, resp. jeho pohledu na věc-zvyk a rutina.
   Je to vidět všude, i u toho monitoru:) Já používám ultrawide už tak třetí rok (21:9) a nikdy bych už neměnil (max. ještě větší nudli:) ), ale přes to je nesmírně obtížné prosadit to svým blízkým. Ostatně viděl jsi to roky i na diskusích, wide je špatně, lepší 4:3. Teď jsme jen o level dál, ultra wide je špatně, lepší je wide:)

   Nudloidní mobil jsem adoroval už v době prvního přístroje od Aceru, ale já i Acer jsme byli příliš progresivní, trvalo to další 3 roky:)

  • No to jsou zase kecy…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).