Domů » Bleskovky » Ohebný OLED displej Samsungu je nezničitelný. Podívejte se na video

Ohebný OLED displej Samsungu je nezničitelný. Podívejte se na video

Ohebné displeje jsou zde již několik let. Dosud však neměly příliš využití ve spotřební elektronice, jelikož jejich implementace byla složitá. Díky Samsungu jsme se ale dostali zase o krok dál. Vytvořil totiž flexibilní OLED panel, který je kryt průhledným plastem, napodobuje vlastnosti skutečného skla a zaroveň uchovává svou ohebnost a pevnost. Panel dokonce získal certifikaci společnosti UL (Underwriters Laboratories) za skvělou životnost.

Ohebný displej, který toho vydrží opravdu hodně

Samsung prezentuje svůj displej jako nerozbitný. Uvádí, že odolal 26, po sobě jdoucím vojenským testům, při kterých byl shozen z výšky 1,2 metrů. Panel rovněž odolal teplotním testům, při kterých byl vystaven teplotám od – 32° Celsia do + 71° Celsia. Po testech nebylo na OLED displeji zaznamenáno žádné poškození, a to jak na přední části, tak na bočních stranách. Samsung šel nakonec ve svých testech ještě dál, když úspěšně otestoval pád z výšky 1,8 metru.

[Samsung Display] Unbreakable OLED Panel

Je jasné, že technologie ohebného displeje bude mít řadu využití ve spotřební elektronice. Dal by se využít u přenosných zařízení, e-learningových tabletech, u dotykových obrazovek v autech a pochopitelně pro armádní účely. Nás by samozřejmě nejvíce zajímal mobilní telefon s takovýmto typem displeje. Bohužel Samsung neuvádí žádný časový horizont, ve kterém by se měla spustit masová výroba. Rovněž neuvádí ani konkrétní využití panelu. Je tedy skvělé, že je taková technologie již na světě, ale na skutečné využití si pravděpodobně ještě počkáme.

Ohebný Samsung už příští rok? Patent odhalil možnou podobu supersmartphonu

Na druhou stranu je možné, že bychom se ohebného a nerozbitného displeje mohli dočkat u spekulovaného supersmartphonu od Samsungu, jež by mohl spatřit světlo světa příští rok.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

8 komentářů

 1. no tak, konečně něco zajímavého, konečně zase krůček vpřed

 2. Tohle má Motorola, zajímá mě náchylnost na poškrábání.

  • no jiste, to do videa nedaj, protože plast prostě bude poškrábatelnej čímkoliv a v praxi nepouzitelny…

  • Nepoužitelný? Plast vůbec nevadí, kdo si telefon nestrká do kapsy s klíčema tak to jentak nepoškrábe pokud není úplný magor… Nejradši bych mobily které něco vydrží pádem a ne že jsou nepoškrábatelný, i když když je někdo schopný rozbít skleněný displej pádem tak si asi taky nedává moc pozor…

  • Samozrejme, ze poskrabe. I sklo ma po mesici mikroskrabance z noseni v kapse s mikrocasticemi vseho druhu, o to vic plast, ktery je material o mnoho mekci. Kazdopadne taky ma prave vyhodu pruznosti, ktera je odolnejsi na ohyb a prave pady.
   A displej padem je opravdu az prilis jednoduche, staci aby z male vysky vyklouzl z kapsy na tvrdy povrch jako dlazba/beton.

 3. Bežné vec u ohybných OLED panelov v smartfónoch. Nad nimi ale je sklo a to nezničiteľne nieje.

  • Ach jo, kdyby sis kromě nadpisu přečetl i článek… „Vytvořil totiž flexibilní OLED panel, který je kryt průhledným plastem, napodobuje vlastnosti skutečného skla a zaroveň uchovává svou ohebnost a pevnost.“

  • A aj tak tam nad to placne ešte Gorilla Glass

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).