Ohebný OLED displej Samsungu je nezničitelný. Podívejte se na video

flexibleOLED

Ohebné displeje jsou zde již několik let. Dosud však neměly příliš využití ve spotřební elektronice, jelikož jejich implementace byla složitá. Díky Samsungu jsme se ale dostali zase o krok dál. Vytvořil totiž flexibilní OLED panel, který je kryt průhledným plastem, napodobuje vlastnosti skutečného skla a zaroveň uchovává svou ohebnost a pevnost. Panel dokonce získal certifikaci společnosti UL (Underwriters Laboratories) za skvělou životnost.

Ohebný displej, který toho vydrží opravdu hodně

Samsung prezentuje svůj displej jako nerozbitný. Uvádí, že odolal 26, po sobě jdoucím vojenským testům, při kterých byl shozen z výšky 1,2 metrů. Panel rovněž odolal teplotním testům, při kterých byl vystaven teplotám od – 32° Celsia do + 71° Celsia. Po testech nebylo na OLED displeji zaznamenáno žádné poškození, a to jak na přední části, tak na bočních stranách. Samsung šel nakonec ve svých testech ještě dál, když úspěšně otestoval pád z výšky 1,8 metru.

Je jasné, že technologie ohebného displeje bude mít řadu využití ve spotřební elektronice. Dal by se využít u přenosných zařízení, e-learningových tabletech, u dotykových obrazovek v autech a pochopitelně pro armádní účely. Nás by samozřejmě nejvíce zajímal mobilní telefon s takovýmto typem displeje. Bohužel Samsung neuvádí žádný časový horizont, ve kterém by se měla spustit masová výroba. Rovněž neuvádí ani konkrétní využití panelu. Je tedy skvělé, že je taková technologie již na světě, ale na skutečné využití si pravděpodobně ještě počkáme.Nepřehlédněte

Ohebný Samsung už příští rok? Patent odhalil možnou podobu supersmartphonu

Na druhou stranu je možné, že bychom se ohebného a nerozbitného displeje mohli dočkat u spekulovaného supersmartphonu od Samsungu, jež by mohl spatřit světlo světa příští rok.

Autor článku blank
Tomáš Ondříšek
Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

Kapitoly článku