Tablet Sony Xperia Z bude dostupný v druhém čtvrtletí tohoto roku

Společnost Sony před nedávnem představila svůj nový tablet nesoucí komerční označení Xperia Tablet Z. Převážnou část přední strany zařízení tvoří dotykový displej s úhlopříčkou 10,1“ a WUXGA rozlišením (1920 x 1200 px). Panel využívá technologie Bravia Engine 2 (BE2), která má zajistit vysoký kontrast a reálné podání barev. Srdcem tabletu se stal čtyřjádrový procesor od Qulacommu (APQ8064) s taktem 1,5 GHz, kterému zdárně sekunduje operační paměť s kapacitou 2 GB. Další výbavu tvoří 8,1Mpx fotoaparát s technologií Exmor R, NFC čip, Bluetooth, WiFi a LTE modem. Tablet se rovněž pyšní zvýšenou odolností vůči vodě a vniknutí prachu.

   
Tablet Xperia Z bude dostupný v bílé a černé variantě

Pro uživatelská data a aplikace je k dispozici 32 GB úložného prostoru s možností dalšího rozšíření za pomoci slotu na paměťové microSD karty. Co jistě nikoho nepřekvapí, je přítomnost operačního systému Android ve verzi 4.1. Za zmínku jistě stojí i údaj o tloušťce, která činí pouhých 6,9 mm, což z tohoto tabletu bude automaticky činit jedno z nejtenčích zařízení na současném trhu. Podle zatím nepotvrzených zpráv se budoucí majitelé můžou těšit i na zvýšenou odolnost vůči prachu a kontaktu s tekutinami.

Tablet bude dostupný v průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku. Cena pro Českou republiku nebyla stanovena, nicméně v zahraniční se WiFi verze bude prodávat za přijatelných 399 USD (7 800 Kč bez DPH) a LTE varianta za 499 USD (9 700 Kč bez DPH).

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku