Domů » Bleskovky » Tablet Sony Xperia Z bude dostupný v druhém čtvrtletí tohoto roku

Tablet Sony Xperia Z bude dostupný v druhém čtvrtletí tohoto roku

Společnost Sony před nedávnem představila svůj nový tablet nesoucí komerční označení Xperia Tablet Z. Převážnou část přední strany zařízení tvoří dotykový displej s úhlopříčkou 10,1“ a WUXGA rozlišením (1920 x 1200 px). Panel využívá technologie Bravia Engine 2 (BE2), která má zajistit vysoký kontrast a reálné podání barev. Srdcem tabletu se stal čtyřjádrový procesor od Qulacommu (APQ8064) s taktem 1,5 GHz, kterému zdárně sekunduje operační paměť s kapacitou 2 GB. Další výbavu tvoří 8,1Mpx fotoaparát s technologií Exmor R, NFC čip, Bluetooth, WiFi a LTE modem. Tablet se rovněž pyšní zvýšenou odolností vůči vodě a vniknutí prachu.

   
Tablet Xperia Z bude dostupný v bílé a černé variantě

Pro uživatelská data a aplikace je k dispozici 32 GB úložného prostoru s možností dalšího rozšíření za pomoci slotu na paměťové microSD karty. Co jistě nikoho nepřekvapí, je přítomnost operačního systému Android ve verzi 4.1. Za zmínku jistě stojí i údaj o tloušťce, která činí pouhých 6,9 mm, což z tohoto tabletu bude automaticky činit jedno z nejtenčích zařízení na současném trhu. Podle zatím nepotvrzených zpráv se budoucí majitelé můžou těšit i na zvýšenou odolnost vůči prachu a kontaktu s tekutinami.

Tablet bude dostupný v průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku. Cena pro Českou republiku nebyla stanovena, nicméně v zahraniční se WiFi verze bude prodávat za přijatelných 399 USD (7 800 Kč bez DPH) a LTE varianta za 499 USD (9 700 Kč bez DPH).

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. Konečně konkurence (HW) pro iPad (v ceně kolem 12k). Pěkný kousek. Zřejmě to může zabít jediné, reálná výdrž na baterii. Pokud tam není incell displej, obávám se, že na baterii mnoho prostoru nezůstalo…

    • satai (neregistrovaný)

      Mne fascinuje hmotnost 495g. To je uzasne cislo na 10″ tablet. A naprosto sdilim obavu, ze je to na ukor baterie.

  2. satai (neregistrovaný)

    „Je pekne, ze vydrzi az 30 minut pod vodou. Ale vydrzi tak dlouho i baterka?“ (z diskuse na Ars)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).