Tablet Asus MeMO Pad 10 s Tegrou 3 na nových renderech

Nedávno byl na globální trh uveden levný sedmipalcový tablet Asus MeMO Pad 7 s jednojádrovým, avšak vcelku výkonným procesorem, displejem o rozlišení 1024 x 600 px a Androidem 4.1 za příznivou cenu, která se pohybuje okolo hranice 4 000 Kč. Spolu s Acerem Iconia B1 se jedná o pokus renomovaných výrobců konkurovat čínským tabletům. Nyní se na světlo světa dostává i vyšší, desetipalcová verze tabletu MeMO Pad, jejíž výbava je však podstatně lepší a bude konkurovat spíše přístrojům ve vyšší cenové kategorii.

   

Displej o úhlopříčce deseti palců nabídne rozlišení 1280 x 800 bodů a hnacím motorem zařízení se stane čtyřjádrový procesor NVidia Tegra 3, jemuž bude sekundovat 1 GB operační paměti. Nezapomnělo se ani na slot pro microSD karty a zadní i přední fotoaparát. Tablet bude k dispozici v několika barevných variantách. Operačním systémem se stane Android v téměř aktuální verzi 4.1 „Jelly Bean“. Oficiálního představení tabletu bychom se měli dočkat na veletrhu MWC, který se koná na konci února v Barceloně.

 

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku