Domů » Bleskovky » Tablet Asus MeMO Pad 10 s Tegrou 3 na nových renderech

Tablet Asus MeMO Pad 10 s Tegrou 3 na nových renderech

Nedávno byl na globální trh uveden levný sedmipalcový tablet Asus MeMO Pad 7 s jednojádrovým, avšak vcelku výkonným procesorem, displejem o rozlišení 1024 x 600 px a Androidem 4.1 za příznivou cenu, která se pohybuje okolo hranice 4 000 Kč. Spolu s Acerem Iconia B1 se jedná o pokus renomovaných výrobců konkurovat čínským tabletům. Nyní se na světlo světa dostává i vyšší, desetipalcová verze tabletu MeMO Pad, jejíž výbava je však podstatně lepší a bude konkurovat spíše přístrojům ve vyšší cenové kategorii.

   

Displej o úhlopříčce deseti palců nabídne rozlišení 1280 x 800 bodů a hnacím motorem zařízení se stane čtyřjádrový procesor NVidia Tegra 3, jemuž bude sekundovat 1 GB operační paměti. Nezapomnělo se ani na slot pro microSD karty a zadní i přední fotoaparát. Tablet bude k dispozici v několika barevných variantách. Operačním systémem se stane Android v téměř aktuální verzi 4.1 „Jelly Bean“. Oficiálního představení tabletu bychom se měli dočkat na veletrhu MWC, který se koná na konci února v Barceloně.

 

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

4 komentáře

 1. uni (neregistrovaný)

  Kdyz si vezmu „staricky“ TF100, pribyly 2 jada a system vyletel z verze 4.0 na 4.1. Pane jo, ten vyvoj, kde se to zastavi….

  • mino (neregistrovaný)

   Asi tu ide o cenu ty pane jo

  • uni (neregistrovaný)

   V pořádku, však kdo by tohle dnes kupoval za 10k jako před 2mi lety, když std. A vlastně máš pravdu. Je to jen přesunutí dané konfigurace do levnějšího segmentu. Kam postupem spadl i model TF100.

 2. ray-nok (neregistrovaný)

  Uz se prodava: [odkaz]

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *