Domů » Bleskovky » T-Mobile vyhlašuje další ročník grantové výzvy Mluvme spolu pro neziskové organizace

T-Mobile vyhlašuje další ročník grantové výzvy Mluvme spolu pro neziskové organizace

T-Mobile vyhlašuje další ročník otevřené grantové výzvy Mluvme spolu, jejímž cílem je zlepšit komunikaci a spolupráci mezi lidmi v České republice. Operátor podpoří celkovou částkou 3 miliony korun projekty, které pomohou vyřešit konkrétní komunitní problém, přičemž do realizace zapojí i znevýhodněné skupiny osob. Neziskové organizace se mohou do programu hlásit prostřednictvím on-line formuláře až do 17. října 2014, s přihláškou pomůže i bezplatný on-line seminář.  

Projekty musí splňovat všechna tato kriteria:

  •   pomáhat při budování občanské společnosti, rozvoji komunity či veřejného prostoru
  •   zapojovat znevýhodněné skupiny osob (např. sociálně vyloučené, handicapované, menšiny)
  •   zapojovat spoluobčany do společné realizace aktivit
  •   pomáhat řešit konkrétní problémy v komunitě
  •   zvyšovat pochopení a důvěru mezi lidmi 

Výzva Mluvme spolu 2014 je určena menším neziskovým organizacím, které působí v místních komunitách. Každá organizace může přihlásit pouze jeden projekt a na jeho realizaci získat 300 000 Kč. Kromě toho T-Mobile vybraným žadatelům nabídne účast v Akademii Fondu T-Mobile, v jejímž rámci lze zdarma využít služeb koučů a poradenství expertů operátora. Připraveno je také vzdělávání formou seminářů a workshopů. 

Žadatelé o grant se mohou do dvouletého programu hlásit až do 17. října 2014. S přípravou projektového záměru pomůže webinář, který zájemci mohou sledovat 22. září 2014 od 15 hod. na této stránce. Pro ty, kteří termín nestihnou, bude následně k dispozici off-line verze. Na stejném místě lze také získat kompletní informace o grantové výzvě včetně odkazu na elektronickou přihlášku. 

Přihlášené projekty posoudí nezávislá komise složená ze zástupců médií, neziskového i firemního sektoru a státní správy. Všichni žadatelé budou o výsledcích hodnocení komise včas informováni. Nejlepší projekty budou známy v první polovině prosince. Do dvouletého programu se organizace zapojí od začátku roku 2015.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. ja bych vedel, jak vyresit konkretni komunitni problem a nepotreboval bych na to ani tri miliony.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).