Domů » Bleskovky » T-Mobile v Brně spouští LTE, nově se rychlých dat dočká dalších 140 obcí

T-Mobile v Brně spouští LTE, nově se rychlých dat dočká dalších 140 obcí

Už během prvního prosincového týdne se signálu LTE od T-Mobile dočká dalších 138 obcí v 42 okresech České republiky. Operátor tak pokračuje v rozšiřování pokrytí rychlým mobilním internetem, při němž se zaměřuje především na venkovské oblasti a menší města nacházející se mimo signál 3G. Stranou ale nezůstanou ani velká města – signál LTE je již dostupný v některých částech Brna. V současné době se tato síť rozprostírá mimo jiné nad Jižním centrem, Černovickou terasou nebo Letištěm Brno.


Ilustrační obrázek

Podle informací od operátora se nejvíce nově pokrytých sídel nachází v Olomouckém, Zlínském, Jihomoravském, Jihočeském a Středočeském kraji, kde T-Mobile spouští LTE celkem v 87 obcích. Z okresů se tentokrát signál LTE nejvíce rozšířil na Vsetínsku (9), Přerovsku (7), Blanensku (9), Pardubicku (7) a Českolipsku (7). Nejrychlejší mobilní internet budou moci využívat například zákazníci v Klatovech, Blansku, Kuřimi, Vizovicích nebo Slavičíně.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  „V současné době se tato síť rozprostírá mimo jiné nad Jižním centrem, Černovickou terasou nebo Letištěm Brno.“

  Jižní centrum – nezastavěný brownfield, kde nic ani nikdo není a možná se tam někdy postaví nádraží

  Černovická terasa – průmyslová oblast plná výrobních hal a skladů

  Letiště Brno – wifi zdarma v celém areálu, cizinci wifi jistě ocení mnohem více…

  Když jsem si přečetl, že je v Brně spuštěno LTE, zajásal jsem. Ale v tuhle chvíli není pokryt prakticky nikdo…

 2. Mě by stačilo, kdyby v naší obci byl signál GSM alespoň 2 čárky, abych při telefonování nemusel koukat z okna :-) „Satelitní“ městečko a ani jeden operátor nemá pokrytí

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).