Domů » Bleskovky » T-Mobile spustil Autopark: Mějte přehled o firemních vozech

T-Mobile spustil Autopark: Mějte přehled o firemních vozech

Operátor T-Mobile včera spustil službu monitoringu vozidel pod vlastní značkou Autopark. Jejím prostřednictvím lze sledovat pohyb automobilů ve skutečném čase, vyhodnocovat průběh jednotlivých jízd a vytvářet různé statistické výstupy. Služba používá systém GPS pro určení polohy a rychlosti pohybu aut. Její součástí je webový portál umožňující zákazníkům přehledné zobrazení jejich vozového parku.

Zákazníci mají informace o své firemní flotile k dispozici na těchto stránkách. V dohledné době bude navíc dostupná mobilní aplikace pro Android, iOS i Windows Phone. Kromě grafického zobrazení vozidel v reálném čase na interaktivní mapě nabízí služba mnoho dalších funkcí, jako jsou například vyhledávání místa, optimální trasy, elektronická kniha jízd podle vozidel a řidičů, cestovní příkazy a náhrady či analýzy spotřeby pohonných hmot a hlášení podezřelých stavů.

Systém GPS používaný pro určení polohy a rychlosti pohybu umožňuje přesnou lokalizaci s odchylkou pohybující se v řádu několika procent. V případě potřeby se klient může dotázat na aktuální polohu vozidla i prostřednictvím SMS. GPS jednotka se SIM kartou a tarifem T-Mobile Autopark je umístěna pod palubní deskou automobilu. Lze k ní připojit další volitelné periférie, například identifikaci řidiče, přepínač služební a soukromé jízdy atd. Portál, kde se informace o vozovém parku zobrazují, je rovněž možné propojit s interními systémy zákazníka, a získaná data tak rovnou převádět do vnitřních procesů firmy.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *