Domů » Bleskovky » T-Mobile rozšířil pokrytí LTE o 100 nových lokalit

T-Mobile rozšířil pokrytí LTE o 100 nových lokalit

T-Mobile rozšířil od začátku září do poloviny října tohoto roku svou LTE síť do 100 obcí ve 27 okresech České republiky. Pokračuje tak v pokrývání venkovských oblastí a menších měst, při němž upřednostňuje lokality nacházející se mimo pokrytí 3G. 

Nově pokryté obce se nacházejí v okresech Benešov, Beroun, Kladno, Kutná Hora, Praha-východ, Praha-západ, Příbram, Rakovník (Středočeský kraj), České Budějovice, Jindřichův Hradec, Prachatice, Strakonice (Jihočeský kraj), Domažlice, Rokycany, Tachov (Plzeňský kraj), Karlovy Vary (Karlovarský kraj), Louny (Ústecký kraj), Česká Lípa, Semily (Liberecký kraj), Jičín (Královéhradecký kraj), Chrudim (Pardubický kraj), Havlíčkův Brod, Jihlava, Žďár nad Sázavou (Kraj Vysočina), Brno-venkov, Břeclav (Jihomoravský kraj) a Frýdek-Místek (Moravskoslezský kraj). 

 

Nejvíce nově pokrytých sídel leží v okresech Rakovník (12), Strakonice (9) a Rokycany (7). Signál rychlého mobilního internetu mohou využívat například obyvatelé Lužné, Krušovic, Všetat, Drachkova, Volenic, Hrádku nebo Volduch. Do konce tohoto měsíce T-Mobile plánuje pokrýt svou LTE sítí dalších téměř 180 lokalit ve venkovských oblastech.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

4 komentářů

 1. kolemjdouci (neregistrovaný)

  Az se TM domluvi s O2 na sdileni site, tak to bude zajimavejsi. Zatim co TM pokryva vetsinove Cechy, tak O2 ma slusne pokrytou i Moravu.

  [odkaz]

  • ondraschoffka

   ano, takto je sharing koncipován, TM pokrývá západní polovinu republiky, O2 východní; domluva už je samozřejmě uzavřená, jen to pouštění pro druhého poskytovatele trochu trvá, no.. :)

  • Leoš Kaňa (neregistrovaný)

   Podle mých zkušeností je zapotřebí brát tu mapu pokrytí s hodně velkou rezervou. Když porovnáte mapy pokrytí T-Mobile a O2,tak T-Mobile je u společně pokrytých území (např. na Pardubicku) podstatně pravdivější. Ovšem situace se každým dnem mění. Takže co napíšu dnes, nemusí být už zítra pravda.

 2. Marek (neregistrovaný)

  mam 02 v praze s lte neni problem vyjedu lehce mimo kousek a už jsem v prd…měli by se stydět tm a vodafone ho tam maj..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).