T-Mobile, ČSOB a MasterCard spouští pilotní provoz NFC plateb

ČSOB ve spolupráci se společnostmi T-Mobile a MasterCard letos v říjnu spustili pilotní provoz bezkontaktních NFC plateb prostřednictvím chytrých telefonů. Technologie NFC umožňuje bezdrátově komunikovat s platebními terminály. Službu bude až do května 2014 testovat přes 400 klientů ČSOB (včetně její obchodní značky Era) spolu se 100 zaměstnanci banky a mobilního operátora T-Mobile.

Vybraní účastnící pilotního provozu obdrží od společnosti T-Mobile chytrý telefon s technologií NFC. Do takto vybaveného telefonu nahrají aplikaci MyWallet od T-Mobile, do níž jim banka „vzduchem“ zašle virtuální platební kartu MasterCard k jejich běžnému účtu (ČSOB nebo Era). 

Po nahrání karty mohou účastníci pilotu platit přiložením telefonu k bezkontaktnímu terminálu. Jde o stejné terminály, na kterých se dá platit i bezkontaktní kartou, což je v současnosti už každý třetí v ČR (tj. asi 25 000 obchodních míst v celé ČR – například v obchodech Albert, Billa, Jysk, DM, Neoluxor & Neopalladium a také na prodejních místech Českých drah nebo Student Agency). Podobně jako u bezkontaktních karet se platby nad 500 korun vždy potvrzují PIN kódem. Uživatelé mají navíc možnost nastavit si bezpečnější mód, kdy je platba možná až po vstupu do aplikace MyWallet chráněné heslem.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel