Domů » Bleskovky » T-Mobile, ČSOB a MasterCard spouští pilotní provoz NFC plateb

T-Mobile, ČSOB a MasterCard spouští pilotní provoz NFC plateb

ČSOB ve spolupráci se společnostmi T-Mobile a MasterCard letos v říjnu spustili pilotní provoz bezkontaktních NFC plateb prostřednictvím chytrých telefonů. Technologie NFC umožňuje bezdrátově komunikovat s platebními terminály. Službu bude až do května 2014 testovat přes 400 klientů ČSOB (včetně její obchodní značky Era) spolu se 100 zaměstnanci banky a mobilního operátora T-Mobile.

Vybraní účastnící pilotního provozu obdrží od společnosti T-Mobile chytrý telefon s technologií NFC. Do takto vybaveného telefonu nahrají aplikaci MyWallet od T-Mobile, do níž jim banka „vzduchem“ zašle virtuální platební kartu MasterCard k jejich běžnému účtu (ČSOB nebo Era). 

Po nahrání karty mohou účastníci pilotu platit přiložením telefonu k bezkontaktnímu terminálu. Jde o stejné terminály, na kterých se dá platit i bezkontaktní kartou, což je v současnosti už každý třetí v ČR (tj. asi 25 000 obchodních míst v celé ČR – například v obchodech Albert, Billa, Jysk, DM, Neoluxor & Neopalladium a také na prodejních místech Českých drah nebo Student Agency). Podobně jako u bezkontaktních karet se platby nad 500 korun vždy potvrzují PIN kódem. Uživatelé mají navíc možnost nastavit si bezpečnější mód, kdy je platba možná až po vstupu do aplikace MyWallet chráněné heslem.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).