Domů » Bleskovky » Systém Windows Phone 8.1 je hotov, je však zapotřebí jej vyladit a opravit poslední chyby

Systém Windows Phone 8.1 je hotov, je však zapotřebí jej vyladit a opravit poslední chyby

Včerejší zpráva o tom, že Microsoft zřejmě odloží vypuštění systému Windows Phone 8.1 pro vývojáře zapojené v programu Windows Phone Developer Preview naznačila, že v jeho vývoji došlo k mírnému zpoždění oproti původním plánům. Poslední informace naznačují, že tým pracující na jádru systému dokončil svou práci včerejším dnem, do vydání RTM (Release to manufacture) verze však ještě nějaký čas zbývá.

 

Je totiž zapotřebí systém vyladit a odstranit poslední chyby, o což se nyní bude starat tým CXE (Consumer Experience). Práce této skupiny je časově odhadována v řádech týdnu, přičemž nejoptimističtější slova hovoří o tom, že by měla být finální verze systému zaslána do programu Developer Preview týden po konferenci Build.

 

Obtížnější to bude ale se startem prodeje nových zařízení, očekává se, že Nokia v den konference Microsoft Build představí minimálně dvě – Lumii 930 a Lumii 630. Pokud bude ladění systému trvat několik týdnů, jeho finální verze bude zaslána výrobcům až po úspěšném ukončení testů, čili se nedá předpokládat, že nové přístroje budou v prodeji již v den svého představení.

 

Pro ilustraci dodáváme, že Nokia Lumia 920 se dostala do prodeje 4 týdny po představení systému Windows Phone 8, prvním telefonům s Windows Phone 7 to trvalo dva měsíce. Doufejme tedy, že poslední verze systému obsahuje minimum chyb a že tým CXE nebude mít příliš práce s jejich odstraňováním.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Zeby to nakoniec fakt bol ten maj :D

 2. Robert Rupert (neregistrovaný)

  Už se těším :)

 3. EarL (neregistrovaný)

  „Je totiž zapotřebí systém vyladit a odstranit poslední chyby“

  To pak vyladí ServicePack :-)

 4. robot.honza (neregistrovaný)

  Tak proč to nepustí do DEVPREW. tam to odchytáme my a zareportujeme. :) Už se nemůžu dočkat. Např. notifikační lišta mi opravdu chybí.

 5. som zvedavý či WP8.1 bude kompatibilny s aplikaciami pre Windows RT

  • Samozřejmě, že ne. Úplná kompatibilita nikdy nebude. Backend sice poběží na stejném API, ale UI bude (a musí být) rozdílné.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).