Domů » Bleskovky » Synology Drive 2.0: nová verze zlepšuje správu zabezpečených firemních dat

Synology Drive 2.0: nová verze zlepšuje správu zabezpečených firemních dat

Společnost Synology minulý týden vydala novou verzi služby Synology Drive 2.0. Jedná se o hlavní aktualizaci softwaru pro spolupráci pro různé platformy, která přináší vyšší flexibilitu díky možnostem synchronizace na vyžádání a bezpečnějšímu mechanismu sdílení souborů. Tato aktualizace zahrnuje nové funkce služby Synology Drive Server a odpovídajících klientů pro systémy Windows, Mac a Linux a představuje službu Drive ShareSync, která umožňuje používat více zařízení Synology NAS jako synchronizované klienty služby Drive Server.

synology drive 2.0
Nová verze nástroje Synology Drive 2.0 zlepšuje správu zabezpečených firemních dat

Způsob, jakým lidé sdílejí a synchronizují soubory a spolupracují na nich, je jedním z klíčových faktorů určujících v současnosti produktivitu firem,“ říká Hans Huang, manažer produktového marketingu ve společnosti Synology. „Zcela nová služba Synology Drive 2.0 vychází z úspěchu služby Cloud Station, jde ale dál v oblasti synchronizace a správy verzí. Služba Drive 2.0 je určena pro firmy s různorodými pracovními postupy a potřebami, je extrémně konfigurovatelná, nenáročná na zdroje a právě tak bezpečná a snadno použitelná jako dříve.

Synchronizace souborů

  • Synchronizace na vyžádání umožňuje stahovat soubory pouze na vyžádání, čímž se sníží využití místního úložiště a plně synchronizovaná složka bude přesto stále aktualizovaná.
  • Služba Drive ShareSync dokáže synchronizovat soubory mezi více zařízeními NAS, čímž usnadňuje spolupráci na souborech mezi pracovišti.

Zálohování počítače

  • Zálohujte soubory z počítače do zařízení Synology NAS v reálném čase prostřednictvím klienta služby Drive pro stolní počítače, a to ihned po provedení jakýchkoli změn.
  • Naplánujte svou úlohu zálohování počítače mimo období špičky využití sítě a předcházejte tak zahlcení provozu sítě.

Sdílení souborů

  • Sdílejte soubory jednoduše – Pomocí několika kliknutí vytvoříte odkaz sdílení s přizpůsobenou doménou a dalšími možnostmi sdílení.
  • Intuitivní procházení obsahu – Je podporován prohlížeč souborů PDF a prohlížeč dokumentů, které vám umožní intuitivnější prohlížení sdílených souborů.
  • Bezpečné řízení sdílení – Můžete zakázat možnosti pro stahování a kopírování a chránit tak sdílený obsah.

Společnost Synology naslouchá podnětům široké uživatelské základny služby Cloud Station a synchronizaci a sdílení souborů neustále optimalizuje, aby splňovaly nároky moderních podniků. Další informace o tomto řešení naleznete zde.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).