Šuškanda z CESu: Huawei pracuje na 6,1″ obrovi s Windows Phone 8

Huawei na veletrhu CES představilo nabušený smartphone Ascend D2 s fullHD displejem a také tabletofon Ascend Mate s 6,1″ panelem, oba dva s operačním systémem Android. Očekávalo se, že se dočkáme odhalení chytrého telefonu s Windows Phone 8, to se však nestalo. Už z minulosti ale víme, že v Huawei pracují na modelu Ascend W1, který nabídne právě Windows Phone 8. Je možné, že se oficiálního představení dočkáme ještě v průběhu CESu, ale stejně tak se Ascend W1 v oficiálním světle může objevit až na Mobile World Congressu v Barceloně. Sluší se také dodat, že Huawei na CESu Ascend W1 vystavuje, ale na včerejší tiskové konferenci o něm nepadla ani zmínka.

 
Ilustrační obrázek: Huawei Ascend Mate převlečený do mobilních osmiček

Ascend W1 však nemá být jediným telefonem s mobilními osmičkami v podání Huawei. Výrobce prý pracuje na obřím modelu s 6,1″ HD displejem. Kompletní hardwarové parametry nejsou v tuto chvíli známy, ale očekáváme 1 GB RAM, akumulátor s vysokou kapacitou (4000 mAh?) či 8Mpx fotoaparát. Novinky na CESu budeme i nadále sledovat a jakmile objevíme něco nového, dozvíte se o tom.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku