Domů » Bleskovky » Šuškanda z CESu: Huawei pracuje na 6,1″ obrovi s Windows Phone 8

Šuškanda z CESu: Huawei pracuje na 6,1″ obrovi s Windows Phone 8

Huawei na veletrhu CES představilo nabušený smartphone Ascend D2 s fullHD displejem a také tabletofon Ascend Mate s 6,1″ panelem, oba dva s operačním systémem Android. Očekávalo se, že se dočkáme odhalení chytrého telefonu s Windows Phone 8, to se však nestalo. Už z minulosti ale víme, že v Huawei pracují na modelu Ascend W1, který nabídne právě Windows Phone 8. Je možné, že se oficiálního představení dočkáme ještě v průběhu CESu, ale stejně tak se Ascend W1 v oficiálním světle může objevit až na Mobile World Congressu v Barceloně. Sluší se také dodat, že Huawei na CESu Ascend W1 vystavuje, ale na včerejší tiskové konferenci o něm nepadla ani zmínka.

 
Ilustrační obrázek: Huawei Ascend Mate převlečený do mobilních osmiček

Ascend W1 však nemá být jediným telefonem s mobilními osmičkami v podání Huawei. Výrobce prý pracuje na obřím modelu s 6,1″ HD displejem. Kompletní hardwarové parametry nejsou v tuto chvíli známy, ale očekáváme 1 GB RAM, akumulátor s vysokou kapacitou (4000 mAh?) či 8Mpx fotoaparát. Novinky na CESu budeme i nadále sledovat a jakmile objevíme něco nového, dozvíte se o tom.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

 1. A nepodpoeuje WP8 max. rozlišení 1280*720?

  • Tomáš Slavíček

   No, podporuje 1280×768… Víc zatím ani ťuk :)

  • Však v článku se píśe o HD displayi ne FullHD, takže je to dost možné, ale já už bych do takové úhlopříčky raději nacpal Windows 8 RT ;)

  • Přesně tak, navíc fullHD rozlišení nemá ani 6,1″ Ascend Mate s Androidem, ten má také HD. fullHD má 5″ verze Ascendu D2, 4,7″ verze modelu D2 bude mít také HD rozlišení. Ascend W1 s Windows Phone 8 pak bude mít WVGA.

 2. Norbert Chripák (neregistrovaný)

  [odkaz]

  Už je predstavený.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).