Domů » Bleskovky » Surface Duo 2 na prvních fotografiích zaujme trojitým fotoaparátem

Surface Duo 2 na prvních fotografiích zaujme trojitým fotoaparátem

Ve světě ohebných telefonů kraluje korejský gigant Samsung, kterému se snaží sekundovat Huawei, Xiaomi či Motorola. Jeden by snadno zapomněl, že svůj skládací telefon má také Microsoft, byť na rozdíl od svých konkurentů vsadil na trochu odlišnou konstrukci.

surfaceduo2 0
Microsoft Surface Duo 2

Pro Microsoft byl první pokus s názvem Surface Duo evidentně úspěchem, neboť podle uniklých informací připravuje jeho nástupce. Microsoft Surface Duo 2 si ponechá svou unikátní konstrukci se dvěma displeji, které jsou do jednoho zařízení propojeny panty. Fotografie nejenže potvrdily zachování konstrukce, ale také poodhalily modul s fotoaparáty na zadní straně.

surfaceduo2leak
Microsoft Surface Duo 2

Ten by měl disponovat hned třemi fotoaparáty, přičemž hlavní snímač doplní širokoúhlý senzor a teleobjektiv. Příznivce tenkých zařízení jistě nepotěší, že modul poměrně výrazně vystupuje ze zad telefonu. Co by naopak mohlo některé zájemce zaujmout, je čtečka otisků prstů, která se přesunula do vypínacího tlačítka, a USB-C konektor, jenž se nachází na pravé straně.

Microsoft Surface Duo 2 LEAKED PHOTOS - 2021

Ačkoli po vnější stránce nemá Surface Duo 2 doznat větších změn, uvnitř se máme dočkat značného vylepšení parametrů. Microsoft údajně osadí Surface Duo 2 procesorem Qualcomm Snapdragon 888 s podporou 5G a chybět by nemělo ani NFC pro bezkontaktní platby. Microsoft Surface Duo 2 se má podle spekulací dostat do prodeje v září/říjnu letošního roku.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

 1. Takže kvůli nátlaku s prominutím „dem.entů“, kteří si to zařízení stejně nekoupí zařízli jednu z pozitivních věcí tohoto zařízení a to, že jde v rozevřeném stavu přiklopit k sobě. Jak se s tím teď bude volat, vždyť to je naprostej nesmysl, opět v MS nepřemýšleli.
  Myslel jsem, že aspoň ten Panos Panay má trochu rozumu, ale očividně nic moc.

  • I když když se na to dívám, ten modul vypadá tak zajímavě „nastrčeně“, jak kdyby přilepen. Že by fotomodul bylo externí přislušenství chycené magnety?

  • Taky bych řekl, že je to nástavce a nebo je to podvrh. Rozhodně to vypadá děsně.

  • Dle mě je to fake. Ani ty barvy nesedí.
   A ten foťák vypadá otřesné

  • _qam_e ty hlavo jedna mazaná, to by mohlo bejt!

 2. S tímhle měli přijít před 10ti lety, teď tohle zařízení nedává žádný smysl. Ale tak u MS nikdy moc nepřemýšlely když mělo mělo jít o HW zařízení.

  • A co tedy dává smysl chytrolíne? Škrábací se Fold od Samsungu?

  • Tenhle paskvil tu už byl před více jak deseti lety od společnosti Kycera a už tehdá to byla slepá cesta.
   Kdyby to mělo HW klávesnici místo toho displaye a W10. Byl by z toho parádní mini notebook na cesty.

  • No vidíš a já na tohle zařízení čekám. Kdyby jednička měla NFC a bezdrát, tak bych si ho koupil místo i12 Pro.

 3. Pokud prave, tak je vtipny, ze „jednicka“ vypada mnohem vic futuristicky nez tenhle vytvor :D
  Ach MS…

  • Já doufám, že to je nějaký podvrh. Je to Surface, tak bude držet jednotný design celého segmentu.

  • Snad jo. Jakoze podle me je Duo nepovedene zarizeni, ale jeden aspekt, ktery se fakt povedl byla ta tloustka a zaviratelnost o 180..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).