Surface Duo 2 měl dostat levnějšího sourozence. Prozradil jej inzerát na eBayi

Surface Duo 2 1

Microsoft loni na podzim představil komunikátor Surface Duo 2, který napravil spoustu nedostatků první generace – dostal větší displeje, lepší fotoaparáty a výkonnější hardware. A také vysokou cenu, což měla řešit připravovaná levnější verze vyvíjená pod kódovým označením „Cronos“.

Odlehčený Surface Duo měl být představen někdy v letošním roce, avšak v Redmondu se nakonec rozhodli projekt zrušit. Pravděpodobně bychom se o něm nikdy nedozvěděli, kdyby se ovšem jeden kus neobjevil na aukčním portálu eBay. Prodávající jej v inzerátu, který již není k dispozici, popisoval jako vývojářský prototyp Surface Duo 2, ovšem podle serveru WindowsCentral se jednalo o zmíněný „Cronos“.

Surface Duo Go 1

Zrušený komunikátor měl mít podobný vzhled jako Surface Duo 2, avšak s celoplastovým tělem a více zaoblenými rohy. Na těle je patrný vystupující modul fotoaparátu obsahující dvě čočky. Se zakřivenými displeji v místě kloubu se u tohoto modelu nepočítalo. Zařízení měl pohánět blíže nespecifikovaný čipset Qualcomm střední třídy.

Surface Duo Go 5

Více informací o tomto zrušeném projektu nemáme, avšak je možné, že se v budoucnu ještě nějaké střípky objeví. S jeho oživením ale zřejmě počítat nemůžeme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku