Střední třída Samsungu válcuje top modely. Který smartphone ovládl trh?

Samsung Galaxy A52 recenze

Když se řekne chytrý telefon od Samsungu, patrně si většina z nás vybaví vlajkové modely typu Galaxy S22 Ultra či ohebné smartphony Galaxy Z Fold 3 a Flip 3. Skutečným tahounem v rámci portfolia giganta ze Soulu je ovšem řada A, která se zaměřuje na nižší a střední třídu. Prodeje této řady v rámci Samsungu tvoří většinu.

Podle Counterpoint Research se nejedná o časově omezený zájem zákazníků o telefony s dobrým poměrem ceny a výkonu, ale lze jej sledovat po celý loňský rok. V 1. kvartálu 2021 činil podíl řady Galaxy A nezanedbatelných 56 %, ve 2. kvartálu 60 %, ve 3. kvartálu 57 % a v posledním 4. vánočním kvartálu 59 %. V průměru byl zájem zákazníků o řadu Galaxy A za loňský rok 58 %.samsung galaxy a52s 5g cr cena pNepřehlédněte

Samsung Galaxy A53 5G v kompletním úniku. Těšte se na 4 barevné varianty

„Řada Galaxy A byla ve střední třídě v posledních několika letech hlavním tahounem napříč portfoliem chytrých telefonů od Samsungu,“ uvedla analytička Liz Lee z Counterpoint Research. Výsledky analytické společnosti doplňují dřívější zprávu, která určila Samsung Galaxy A12 nejlépe prodávaným smartphonem s Androidem v loňském roce, konkrétně se měl postarat o 2 % všech prodejů.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku