TOPlist

Samsung Galaxy A53 5G v kompletním úniku. Těšte se na 4 barevné varianty

samsung galaxy a52s 5g cr cena p

Společnost Samsung už má premiéru svých vlajkových smartphonů řady Galaxy S22 za sebou, nyní se připravuje na odhalení nových modelů střední třídy. Nejprodávanějším smartphonem korejského výrobce se v loňském roce stal Galaxy A52, a tak není divu, že je jeho nástupce netrpělivě vyhlížený. Datum odhalení je zatím neznámé, ovšem čerstvý únik tiskových obrázků napovídá, že není daleko.

Galaxy A53 5G: rozdíly oproti Galaxy A52 hledejte pod lupou

Z obrázků lze odvodit, že Samsung v letošním roce nebude vymýšlet žádné novoty a kompletně vsadí na loňský design. Jedinou viditelnou novinkou je jemnější přechod mezi zády a vystouplý fotomodul, který má stále tvar obdélníku se zaoblenými rohy. Škoda že Samsung ve střední třídě nevyužívá stejný design fotoaparátu jako u svých vlajkových modelů, který by Galaxy A53 5G určitě slušel více.

Stejně jako loni bude telefon vyroben z plastu a zůstane mu i poměrně tlustý rámeček okolo displeje. Korejský gigant použije 6,5” AMOLED panel s rozlišením 1 080 × 2 400 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Nahoře uprostřed najdeme výřez selfie kamerky s rozlišením 32 megapixelů, na zádech poté čtveřici fotoaparátů: hlavní s rozlišením 64 Mpx, širokoúhlý s rozlišením 12 megapixelů a pak dva 5Mpx snímače pro snímání hloubky a blízkých objektů. Teleobjektivu se bohužel nedočkáme.

Dosud zní parametry velice podobně u loňského modelu. Hlavní novinkou se tak pravděpodobně stane nový čipset od Samsungu, který patrně ponese označení Exynos 1200. Jeho procesorová jednotka bude složena ze dvou výkonných jader s taktem 2,4 GHz a z šesti úsporných jader s taktem 1,8 GHz.

Potěšující podpora paměťových karet. Méně pak potěší odstranění dedikovaného portu na sluchátka. Možná ale právě díky tomu se podařilo Samsungu získat uvnitř telefonu více prostoru, který může využít akumulátor, jehož kapacita má narůst na 5 000 mAh. Nabíjení má být možné výkonem až 25 wattů, avšak otázkou zůstává, zda vůbec Samsung do balení přibalí nějakou nabíječku.

Hmotnost Galaxy A53 5G bude prý činit příjemných 181 gramů a opět se máme dočkat zvýšené odolnosti vůči vniknutí vody a prachu, což je v této cenové kategorii velice příjemná vlastnost.

Telefon půjde do prodeje v několika variantách – paměť RAM může dosahovat 6 nebo 8 GB, úložiště pak bude mít minimálně 128 GB. Podle uniklých obrázků by mělo být možné vybírat mezi černou, bílou, modrou a oranžovou.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku