Domů » Bleskovky » Střední třída od Samsungu letos překvapí. Dostane 120Hz displeje a voděodolnost

Střední třída od Samsungu letos překvapí. Dostane 120Hz displeje a voděodolnost

Letošní vlajkové smartphony od Samsungu se již prodávají, nyní nastal čas omlazovat telefony střední třídy. Korejský výrobce je známý tím, že svoji střední třídu zatraktivňuje prvky známými z vyšších modelů, a nejinak tomu bude i letos. Podle nejnovějších informací dostanou vybrané telefony řady Galaxy A displeje s vysokou obnovovací frekvencí, a dokonce i voděodolnost.

Galaxy A52 5G: 120Hz displej a voděodolnost

Populární smartphone Galaxy A51 se zanedlouho dočká svého nástupce, který jsme si podrobněji popsali v tomto článku. Chystaný Galaxy A52 pravděpodobně dorazí někdy v příštím měsíci, přičemž těšit se můžeme na dvě varianty – s podporou sítí 5G a bez ní.

samsung galaxy a52 nahled

To ale nebude jediný rozdíl, podle nejnovějších informací dostane základní model 90Hz displej, zatímco varianta s podporou sítí 5G bude vybavena 120Hz zobrazovačem. Pravděpodobně bude tato volba spjatá s použitým procesorem; základní Galaxy A52 dostane pod kapotu Snapdragon 720G, zatímco variantu 5G bude pohánět silnější Snapdragon 750G.

Samsung Galaxy A52 5G IP67 Certified Explained | Twitter : @yabhishekhd

Podle uniklého tréninkového videa se navíc můžeme u Galaxy A52 5G těšit na voděodolnost s krytím IP67, což bude v této třídě telefonů od Samsungu rarita. Zda se voděodolnosti dočkají i další modely, je zatím ve hvězdách.

Samsung chystá i nový smartphone Galaxy A72, který bude výbavou velmi podobný základnímu Galaxy A52 – rovněž dostane čipset Qualcomm Snapdragon 720G a displej s obnovovací frekvencí 90 Hz. Zda dojde i na zvýšenou odolnost nebo existenci 5G varianty, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. nevím, nevím...

    Těším se.

  2. už bylo na čase! 120Hz displej oželím, ale vodotěsný tělo bude fajn.

  3. No, z voděodolnosti samsung udělal raritu. Zlatá A5 (2017), i po letech použielná vč. voděodolnosti.

  4. Kdyby radsi do vlajkovych lodí narvali QHD display.. a ne nejaky trash fullHD.. nemluvím o ultra za 35k.. člověk si koupí vlajkovou loď za 30 papíru, aby čuměl na FullHD.. návrat k S5 :D

  5. No, ale pokud vam do nej zatece, nebo se orosi – a muze se to stat pri ponoru klidne i jen do 20ti cm, tak vas Samsung vyfakuje, ze jste to nepouzivali v souladu s podminkama uzivani…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).