Domů » Bleskovky » Strata: Netradiční logická hříčka se svěží grafikou (tip na hru)

Strata: Netradiční logická hříčka se svěží grafikou (tip na hru)

Logické hry jsou na displejích mobilních zařízení velmi oblíbené a to i přesto, že mobilní hardware je stále výkonnější a umožňuje hrát 3D hry plné dech beroucích efektů. Pořád je ale pohodlnější zahrát si Grand Theft Auto na konzoli nebo na PC v teple domova a při čekání na tramvaj nebo při jízdě vlakem krátit čas jednoduchou a rychlou hříčkou.

Přijít dnes s originálním a nápadem není vůbec jednoduché – počínaje vlkem, chytajícím vajíčka, přes různé formy tetrisu, až po Angry Birds se může zdát, že vymyšleno bylo už takřka všechno, proto jsme rádi za každý nový a neotřelý nápad. A jednu takovou neotřelou hru si dnes ukážeme.

Strata Trailer - Graveck

Hra Strata zaujme především grafickým zpracováním a příjemným hudebním podkresem. Ve hře kladete proužky z několika směrů tak, aby se vzájemně proplétaly v uzlech. Proužky mají různé barvy, stejné barvy mají také jednotlivé uzly v zadání. Abyste zadání splnili, musíte skládat proužky ze všech směrů tak, aby jejich barva odpovídala barvě uzlu, přičemž výslednou barvu určuje proužek v nejvyšší vrstvě. Začínáte s maticí 2 × 2 uzly, postupně hra nabývá na obtížnosti a nejnáročnější levely mají rozměr 6 × 6 uzlů. Je možné vzít své tahy zpět, ale pouze v opačném pořadí, než jste je učinili. Pokud si nebudete vědět rady s dalším postupem, je vám k dispozici nápověda, podaří-li se vám dokončit kolo bez nutnosti vracet tahy, získáte herní bonus First Perfect.

   

Strata je opravdu výborná a především perfektně vypadající hra a rozhodně stojí alespoň za vyzkoušení. Obzvlášť v pokročilejších levelech dokáže pořádně potrápit vaše mozkové závity. Hra je k dispozici pro Android, iOS i Windows Phone. Pro Android existuje verze Free, která nabídne 148 lehkých a středně těžkých levelů, toužíte-li po dalších, je možné zakoupit plnou verzi hry za 2,99 USD (57 Kč).

Tuto cenu za ni zaplatíte i v Apple AppStore, přičemž přímo ve hře lze zakoupit další dva sety levelů. Verze pro Windows Phone stojí obvykle také 2,99 USD, nyní se však hra nachází v každotýdenní akci Red Stripe Deals a je možné ji zakoupit za výhodných 21 Kč, vyzkoušet si ji můžete v bezplatné demoverzi. 

Odkaz na Google Play Odkaz na Google Play  
     verze Free                  plná verze (57 Kč) 

Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog
       plná verze (60 Kč)      plná verze (dočasně 21 Kč)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Parádní hra, zase mě něco po dlouhé době chytlo :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).