Domů » Články » Stickies – nový freeware program pro psaní poznámek (aktualizováno)

Stickies – nový freeware program pro psaní poznámek (aktualizováno)

Náš čtenář a vášnivý programátor Pospa dnes vydal testovací verzi své nové aplikace Stickies, která slouží k rychlému psaní poznámek pomocí stylusu. V programu si můžete nastavit, jakou barvu a tloušťku čáry bude mít vaše poznámka. Stickies se momentálně nachází ve velmi ranné verzi, avšak s dalšími verzemi přibude několik funkcí – listování mezi poznámkami, podpora funkce Save a Load. Aplikace bude samozřejmě šířena jako freeware.

Pro všechny zájemce je k dispozici testovací verze, kterou si můžete stáhnout z naší Download sekce. V případě, že se během používání programu setkáte s nějakými problémy, sdělte je prosím v komentářích pod tímto článkem nebo v našem diskuzním fóru.

Aktualizováno 5.7. – Pospa mi dnes zaslal značně vylepšenou testovací verzi programu Stickies, ve které přibyla možnost listovat v napsaných poznámkách, ty se navíc po ukončení aplikace automaticky ukládají. Stahujte z výše uvedeného odkazu.

Stickies pro PPC

Pospa dále vydal aktualizovanou verzi programu Svátky, která přináší vylepšené prostředí programu a upravené vyhledávání. Verzi pro Smartphone a PocketPC stahujte zde. Autorem původní verze aplikace Svátky je Fel, který poskytuje zdrojové kódy zcela zdarma.

Svátky Svátky 2

Pro spuštění aplikací Stickies a Svátky je potřeba mít nainstalované rozhraní .NET Compact Framework 2.

A jaké další programy pro vás Pospa chystá? Asi největším lákadlem bude aplikace, která dokáže určit vaši polohu podle BTSek, přičemž přesnost programu bude zhruba 100-150 metrů. Dále se můžete těšit na obdobu aplikace AutoReset. Všechny programy budou freeware a o dalších podrobnostech vás budeme brzy informovat.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

 1. To určování polohy bude i pro SP, respektive pro všechno kde půjde uchodit alespoň Compact.NET 1.0 (i když primárně vyvíjím na 2,0). Jinak jen pro upřesnění těch 100-150m přesnosti je otestované ve městě (konkétně testuju v Praze a v Plzni). Na oteřeném prostoru (širé lány a nikde lidi) to může být i plusmínus kilometr.
  Jinak velice děkuji za „mediální“ podporu SmartManii a zvláště pak Jirkovi.

 2. Mno – vyzkousim – ty poznamky vypadaji fakt pekne Btw. kdyztak pro inspiraci koukni na PhatPad ([odkaz]) – ten pouzivam a i kdyz je zamereni trosku jine – no proste se koukni pro inspiraci – myslim, ze by se neco z toho mohlo hodit
  Co se tyce svatku – je to nejak propojene s kontakty? Proste neco ve stylu starickch PocketNDays od Exena, ktere bohuzel pod WM5 nefunguji :(
  No a konecne co se tyce BTS – fajn – jsem si rikal, kdy nekdo neco takoveho udela, kdyz pro Symbian to funguje bezproblemu, tak by se nekdo mohl inspirovat
  Mno – drzim palce v dalsim vyvoji… O to vic, ze je to freeware.. A rano to pekne vsechno vyzkousim

 3. Určování polohy podle BTSek bude ve finální verzi asi až na přelomu srpna a září (mám za cca 14 dní plánovanou dlouhou a zaslouženou dovolenou kam si neberu ani telefon, natož pak PC a tak se vývoj pozastaví). Nicméně až bude nějaká veřejná beta, určitě jí za pomoci SmartManie zpropaguju.

 4. Na možnosti ukládání do souborů se pracuje (resp. je to vlastně hotové, jelikož data se automaticky ukládají na disk po ukončení programu). A jelikož zbytek dneška už mi asi nenabídne opalovačku venku (tedy spíš koukání se po opalujících se lepích děvách ), tak to dorazím. Večer to pošlu Jirkovy s prosbou o vystavení k downloadu. Jinak napište prosím kdyžtak do fóra na jakých zařízeních jste to provozovali a případně nějaký screenshot. Reálně je to totiž mnou otestované jen na VGA rozlišení (Qtek 9000). Díky

 5. Po pravdě jsem nečekal, že se prográmek dočká takového ohlasu. Děláte mi radost a tak udělám radost i já vám . Původně jsem slíbil na včerejší večer novou verzi s možností ukládání do externího souboru, ale jelikož se mi sešla řádka žádostí o funkčnost jako je ukládání poznámek jako obrázky, či rozchození i pod WM 2002 (.:NET CF 1.0) tak jsem se rozhodle oboje zaimplementovat a tudíž bude verze o něco dýl (snad dnes). A samozřejmě i nadále vítám jakékoliv nápady..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).