Domů » Bleskovky » Steve Jobs nabízel Sony, aby na počítačích VAIO běžel Mac OS X

Steve Jobs nabízel Sony, aby na počítačích VAIO běžel Mac OS X

Japonská společnost Sony dnes prodala kvůli finanční ztrátě svoji počítačovou divizi investičnímu fondu Japan Industrial Partners. Přitom osud zejména notebooků Sony VAIO mohl být zcela jiný, podle posledních informací na nich mohl namísto Windows běžet OS X.

 

Podle slov bývalého prezidenta Sony, Kunitake Anda, dostala japonská společnost tuto nabídku přímo od samotného Steva Jobse. Mělo se tak stát na Havaji v roce 2001, kdy Jobs čekal na golfovém hřišti na manažery Sony s notebookem VAIO, na němž běžel operační systém Mac OS X a to i přesto, že v té době ještě operační systém Applu nebyl připraven na chod pod procesory x86. Jobs měl tehdy velice úzký vztah se spoluzakladatelem Sony, Akio Moritou a byl připraven udělit Sony výjimku, která mohla narušit uzavřenost ekosystému Apple.

 

Notebooky Sony VAIO získávaly v tu dobu velkou popularitu a jelikož jejich výrobce strávil spoustu času jejich optimalizací pro bezproblémový chod Windows, nabídku na vstup do neprobádaných vod Mac OS X odmítl. Kdoví, jak by počítačová divize Sony dopadla, kdyby si před třinácti lety podala se Stevem Jobsem ruku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments