Zakladatel Applu Steve Jobs by dnes oslavil 60 let

Zakladatel společnosti Apple Steve Jobs by dnes oslavil 60 let. Steve se narodil 24. února 1955 v San Franciscu a zemřel 5. října 2011 ve věku 56 let na rakovinu slinivky břišní. Toto výročí dnes na svém twitteru připomněl také současný CEO Applu Tim Cook, který příspěvek doplnil jedním z Jobsových výroků: „Jediný způsob, jak odvádět skvělou práci, je milovat to, co děláte.

A Steve svou práci miloval. Během svého života vedl řadu projektů, ze kterých vzešly velmi úspěšné produkty, které ve velké míře ovlivnily životy nás všech. Za zmínku rozhodně stojí první počítač Apple I z roku 1976, který vytvořili společně se Stevem Wozniakem a dalšími pomocníky.  O rok později představili jeho druhou generaci.

Revoluční byl také počítač iMac, který Steve představil v roce 1998 – tehdy s jasně charakteristickým barevným krytem. Pod taktovkou Steva vznikl také hudební přehrávač iPod, který se v minulých letech těšil obrovské popularitě. A konečně tu máme iPhone, jehož první generace byla představena v roce 2007 a obrovským způsobem ovlivnila to, jakým způsobem dnes používáme chytré telefony.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku