Zakladatel Applu Steve Jobs by dnes oslavil 60 let

Zakladatel společnosti Apple Steve Jobs by dnes oslavil 60 let. Steve se narodil 24. února 1955 v San Franciscu a zemřel 5. října 2011 ve věku 56 let na rakovinu slinivky břišní. Toto výročí dnes na svém twitteru připomněl také současný CEO Applu Tim Cook, který příspěvek doplnil jedním z Jobsových výroků: „Jediný způsob, jak odvádět skvělou práci, je milovat to, co děláte.

A Steve svou práci miloval. Během svého života vedl řadu projektů, ze kterých vzešly velmi úspěšné produkty, které ve velké míře ovlivnily životy nás všech. Za zmínku rozhodně stojí první počítač Apple I z roku 1976, který vytvořili společně se Stevem Wozniakem a dalšími pomocníky.  O rok později představili jeho druhou generaci. Revoluční byl také počítač iMac, který Steve představil v roce 1998 – tehdy s jasně charakteristickým barevným krytem. Pod taktovkou Steva vznikl také hudební přehrávač iPod, který se v minulých letech těšil obrovské popularitě. A konečně tu máme iPhone, jehož první generace byla představena v roce 2007 a obrovským způsobem ovlivnila to, jakým způsobem dnes používáme chytré telefony.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

17 komentářů

 1. Tom (neregistrovaný)

  kdyby viděl iphone 6+ tak by to s ním stejně seklo…

 2. bkf1 (neregistrovaný)

  Ale nastesti jeho kontaminace technickeho i netechnickeho sveta novymi „skvelymi“ omezenimi uz skoncila. Bohuzel tech starych se svet porad jeste vcelku dost drzi :( Ale casem to snad prejde…

  Jestli teda neprijde nekdo dalsi, kdo by zase prisel s tim skvelym „dam svetu toliko dobreho, co by se za nehet veslo a k tomu pribalim tisic tun hnoje“.

  • imperator (neregistrovaný)

   kontaminace :D :D :D

  • Viktor (neregistrovaný)

   BFK1: ta poslední věta dosti sedí na Android a potažmo nejvíc na Samsung.

  • lerion (neregistrovaný)

   Viktor: ano, to sedí. Ale kdo to odstartoval? Apple…

  • MrViki (neregistrovaný)

   Čím to odstartoval Apple?

  • uni (neregistrovaný)

   MrViki: Také jsem napnut…:)

  • bkf1 (neregistrovaný)

   VIKTOR:

   Ale u Samsungu se toho hnoje muzes zbavit resp. si to vyresit sam diky tomu, co ti Android DOVOLI. U Apple je ti dovoleno akorat byt spokojeny s tim, co ti nadiktuje a nikoho nezajima, ze si chces neco prizpusobit nebo ze bys chtel nejakou, podle Apple, „zbytecnost“. A to je ta kontaminace okolniho sveta, ktery mimojine prebira tyhle myslenky, jak je spousta veci hrozne zbytecnych…

  • MrViki (neregistrovaný)

   Nikoliv, je to stejné u obojího (root x jailbreak).

 3. JaroB (neregistrovaný)

  No veľmi ma Apple nezaujíma/skôr vôbec/ ale aj napriek tomu viem, že JOBS nieje ZAKLADATEĽ ale len jeden zo zakladateľov …čo všetko mu ešte nebudete pripisovať a na takejto stránke…

  • lerion (neregistrovaný)

   Já si myslím, že světový mír a zastavení globálního oteplování.

   …hmm, počkat!?

  • Johny (neregistrovaný)

   Když je jeden ze zakladatelů, znamená to, že je zakladatel. Nevím… Když máš „jednoho z inženýrů“, znamená to, že je inženýr. Sorry, logika.

  • Kukolar (neregistrovaný)

   To je nas OralB

   Debilko co vidi do vsetkeho a hlavne do analuB

   Tu mu to nevyslo

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *