Domů » Bleskovky » Stevardi v Delta Air Lines budou používat telefony Nokia Lumia 820

Stevardi v Delta Air Lines budou používat telefony Nokia Lumia 820

Americká letecká společnost Delta Air Lines oznámila, že její palubní personál bude od nynějška při své práci používat telefony Nokia Lumia 820. Novinka se týká všech stevardů a stevardek, kterých v aerolinkách pracuje více než 19 tisíc. Nové smartphony mají za úkol zajistit lepší zákaznický servis a rychlejší řešení dotazů a požadavků cestujících.

Podle vyjádření společnosti budou Lumie schopné například zpracovávat platby kreditními kartami za služby a zboží na palubě letadla v téměř reálném čase a následně zákazníkům na e-mail zaslat daňový doklad. V blízké budoucnosti má přibýt i možnost pro čtení a zpracování různých kupónů přímo z displejů mobilních zařízení zákazníků.

Softwarové řešení, které se o dané úkony na finských telefonech stará, bylo vyvinuto ve spolupráci společností Microsoft, Avanade a AT&T a je výsledkem dlouhodobého testování a konzultací právě s palubním personálem Delta Air Lines. Uvidíme, jak se osvědčí v praxi.

Miroslav Havlíček

4 komentářů

 1. Martin II (neregistrovaný)

  V tomto obchode skor ako Nokie islo o MS enterprise riesenie cez MS Dynamics. Samozrejme pouzitie Nokii bol len logicky zaver. Na tomto priklade je vidno ake je dolezite pre MS mat vlastne mobilne riesenie. Pri tych 19000 Nokiach to nema zostat. V dalsiom roku sa chystauju distribuovat dalsich 19000 kusoov pre pozemny personal (predpokladam ze tie uz nebudu mat citacku platobnych kariet).

 2. Prodeje Nokii do regionu North America prave stouply o 20%

  • borix (neregistrovaný)

   Všichni, co se pohybují na tomhle serveru vědí, jak se telefony s WP prodávají, jaký mají podíl, jakou má tendenci atd.

   Od začátku platformy WP se na tomhle serveru pohybují 4 troubové, kteří to omílají neustále dokola a budou v tom pokračovat i v době, kdy už to dávno nebude pravda. Tak přemýšlím, jak se téhle poruše říká?

 3. Telefony na palubě letadla? To jsou věci, svět se řítí do pekla. :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).