Stephen Elop: Windows Phone by mohl být nejpoužívanějším mobilním systémem

Poté, co CEO společnosti Nokia představil na barcelonské výstavě MWC čtveřici nových mobilních telefonů (mezi nimi i dva smartphony Lumia 720 a Lumia 520), objevil se Stephen Elop v rozhovoru pro prestižní server Bloomberg. Během interview se zaměřil nejen na popis nově vznikajících trhů, které by mohly být pro Nokii klíčové, ale také na budoucnost operačního systému Windows Phone.

Zatímco trhu jasně dominuje dvojice Apple & Google a BlackBerry se dostává zpět na koně, Stephen Elop mluví o situaci, kdy během prodejů telefonů Lumia 920 poptávka silně převyšovala nabídku. Zmiňuje také, že rozvinuté trhy jsou jejich top prioritou. To je zajímavé slyšet zejména ve chvíli, kdy je paradoxně právě trh s „hloupými“ telefony jasným tahounem prodejů finského giganta.

Stephen Elop dále naznačil, že jsou pro ně zajímavou cílovou skupinou současní uživatelé telefonů BlackBerry. V rozhovoru dal jasně najevo chuť Nokie zabrousit do těchto vod a ulovit zde množství nových zákazníků. Na konci pak Elop sebejistě prohlásil, že operační systém Windows Phone by klidně mohl být tím nejrozšířenějším na světě, což je hodně odvážné tvrzením. Kdyby Nokia neměla takové problémy se včasným uváděním chytrých telefonů na vybrané trhy, mohla být situace o poznání optimističtější. Ale uvidíme, třeba se dočkámě nějakého zvratu, i když nyní po představení systému BlackBerry 10 to mobilní Windows budou mít ještě těžší.

Autor článku
Miroslav Václavík
image/svg+xml
+

Kapitoly článku