TOPlist

Stařičký iPhone 5s dostal aktualizaci, kterou byste si určitě měli stáhnout

apple iphone 5s
  • Na iPhone 5s z roku 2013 dorazila aktualizace iOS 12.5.7
  • Ta zajišťuje ochranu před hrozbou vzdáleného ovládnutí zařízení

Velké softwarové aktualizace pro iPhone 5s přestaly vycházet již v roce 2018, přesně po pěti letech od představení. Přesto dnes již 10 let starý jablečný telefon obdržel poměrně důležitou bezpečnostní aktualizaci, kterou určitě doporučujeme všem dotčeným hned nainstalovat.

Update opravuje chybu, která umožňovala nepovolaným převzít kontrolu nad zařízením. Apple v oficiálním sdělení uvádí, že tato chyba může ohrožovat všechny přístroje s operačním systémem iOS ve verzi 15.1 a starší. Právě díky nové aktualizaci iOS 12.5.7 se iPhone 5s případným rizikům vyhne.

Apple tím opět dokazuje důraz na dlouhodobou podporu, třebaže ne formou velkých softwarových aktualizací. Nicméně i ty menší bezpečnostní mají velký význam, jak dokazuje tento případ. U Androidu podobný fenomén bohužel k vidění není.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku