Starfield nestihne ambiciózní datum vydání. Očekávané RPG se odkládá na příští rok

starfield space art

Společnost Bethesda odložila vesmírné RPG Starfield i kooperační střílečku Redfall na první polovinu příštího roku. Oba tituly přitom měly dorazit ještě letos. Očekávaný Starfield měl vyjít 11. 11. 2022, přičemž právě k symbolickému datu se tvůrci z Bethesda Game Studios poměrně otevřeně hlásili. Akční Redfall se měl hráčům dostat do rukou ještě o poznání dříve, konkrétně v průběhu letošního léta. Odklady nepotěší zejména příznivce konzole Xbox, která tím přišla rovnou o dvě letošní exkluzivity.

Vydání ve hvězdách

Starfield, který bývá fanoušky i novináři často označován za nejvýraznější novodobý titul Bethesdy, měl podle původního plánu dorazit na den přesně po 11 letech od vydání dnes již legendárního Skyrimu. Novinka se zaměřením na prozkoumávání vesmíru potřebuje více času na vývoj, aby se tvůrcům podařilo vyladit většinu technických nedostatků.

O poznání delší čekání musí překousnout zájemci o kooperační střílečku Redfall. Titul z produkce studia Arkane měl původně vyjít už v průběhu letošního léta, ale také v tomto případě vývojáři potřebují více času na dokončení vývoje, což na Twitteru potvrdil sám kreativní ředitel Harvey Smith.Xbox Showcase 2022 FINALNepřehlédněte

Microsoft chystá nadupanou herní přehlídku. Budoucnost hraní na PC a Xboxu poodhalí v červnu

Na nové informace bychom však navzdory odkladům nemuseli čekat dlouho. Oba tituly by se totiž měly objevit na červnové herní přehlídce Microsoftu.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku