Domů » Bleskovky » Stáhněte si utilitu App Folder od Nokie: Složky se zástupci aplikací na hlavní obrazovce

Stáhněte si utilitu App Folder od Nokie: Složky se zástupci aplikací na hlavní obrazovce

Nokia dnes začala s celosvětovou distribucí Black aktualizace pro Lumie se systémem Windows Phone 8. Jako první se dočkali majitelé Lumií 925 a 1020, další přijdou na řadu v následujících týdnech (informovali jsme zde). Jednou z nečekaných novinek v Black aktualizaci byla aplikace App Folder, nicméně ta jako jediná nebyla několik hodin po uvolnění updatu dostupná.

  
Výběr aplikací a položek z Nastavení, náhled na obsah dlaždice


Nokia Lumia 1020 s Black aktualizací

To se ale změnilo a ve Windows Phone Store už je nástroj App Folder (česky Složka aplikací) dostupný, a co je zajímavé, ke spuštění není vyžadována Black aktualizace, App Folder funguje i se starším Amber updatem.

 
Detaily dlaždic v aplikaci a zobrazení na hlavní obrazovce

App Folder vám na hlavní obrazovce umožní vytvářet dlaždice všech tří velikostí se zástupci na vybrané aplikace či položky v nastavení. Nečekejte ale, že budou jednotlivé položky v dlaždici přímo klikatelné, nejprve se vám vždy zobrazí seznam aplikací z dané dlaždice a vy si vyberete, kterou chcete spustit. To samé platí o zkratkách do nabídky Nastavení.

Nokia Lumia Black: Přehled novinek a vylepšení
Možnosti aplikace App Folder si můžete prohlédnout v čase 4:25

Odkaz na WP katalog

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

9 komentářů

 1. Chybí tam možnost přidat sdílení internetu :-(

 2. škoda, že nemůžu do vytvořené složky přidávat kontakty. Ale i tak super.

  • Miroslav Havlíček

   Ani systémové aplikace jako Office, OneNote nebo přehrávač hudby. Na připnutí více kontaktů pohromadě jdou ale využít skupiny.

  • Doufejme, že je to jen nějaký prototyp a dočkáme se třeba nějakého update :)

  • Royce: Ze te bavi porad na neco cekat.

  • Přesně, ony i office mají vlastní hub (složku), stejně tak kontakty, které jsou přes skupinu kontaktů podstatně elegantněji řešené než tahle univerzální aplikace – skupinu kontaktů vytáhnu jako live tile a mám tam notifikace, elegantní animaci apod.

 3. tom (neregistrovaný)

  V něčem lepší (logičtější přesun složek), v něčem horší (řazení svisle) utilita, než její obdoba od Samsungu, byť funkčně stejná.

 4. Panebože, co je to zase za paskvil ??? Vždyť se ta složka otevírá hrozně dlouho a chybí jakákoli notifikace…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).