Spotify: Populární služba pro streamování hudby míří do ČR

Oblíbená služba pro streamování hudebního obsahu míří do České republiky. Spotify aktuálně funguje ve 32 zemích a uživateli nabízí přístup do databáze s téměř 20 miliony skladeb. Přesný termín spuštění v ČR zatím není znám, ale očekáváme, že by se tak mělo stát během několika následujících týdnů. Spotify nabízí několik variant pro poslech hudby – ta základní je zdarma a k dispozici je pouze přes webové rozhraní, ve kterém uživatel narazí na reklamní bannery.

K dispozici jsou dále balíčky Unlimited a Premium, u kterých je pevný měsíční poplatek. V případě tarifu Unlimited je to zhruba 140 Kč měsíčně, u Premium pak okolo 280 Kč (přepočteno ze zahraniční verze, v ČR se ceny mohou lišit). Nejdražší balíček nabízí uživateli poslech hudby ve vyšší kvalitě na celé řadě zařízení (včetně těch mobilních) a nechybí ani stažení pro offline poslech.

Spotify kromě webového rozhraní nabízí i aplikace pro Windows, Linux a Mac, mobilní přehrávače jsou zatím dostupné pro Android, iOS i Windows Phone.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku