Spotify: Populární služba pro streamování hudby míří do ČR

Oblíbená služba pro streamování hudebního obsahu míří do České republiky. Spotify aktuálně funguje ve 32 zemích a uživateli nabízí přístup do databáze s téměř 20 miliony skladeb. Přesný termín spuštění v ČR zatím není znám, ale očekáváme, že by se tak mělo stát během několika následujících týdnů. Spotify nabízí několik variant pro poslech hudby – ta základní je zdarma a k dispozici je pouze přes webové rozhraní, ve kterém uživatel narazí na reklamní bannery.

K dispozici jsou dále balíčky Unlimited a Premium, u kterých je pevný měsíční poplatek. V případě tarifu Unlimited je to zhruba 140 Kč měsíčně, u Premium pak okolo 280 Kč (přepočteno ze zahraniční verze, v ČR se ceny mohou lišit). Nejdražší balíček nabízí uživateli poslech hudby ve vyšší kvalitě na celé řadě zařízení (včetně těch mobilních) a nechybí ani stažení pro offline poslech.

Spotify kromě webového rozhraní nabízí i aplikace pro Windows, Linux a Mac, mobilní přehrávače jsou zatím dostupné pro Android, iOS i Windows Phone.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

4 komentáře

 1. Johny (neregistrovaný)

  Jsem zvědav, kolik z těch intelektuálů, kteří furt remcaj o tom, jak se moderní biznys nepřizpůsobuje požadavce zákazníka a proto je logické, že musí obsah krást, si za tuto službu zaplatí :D

  Jinak je škoda, že stále nejde last.fm :-( Snad se někdy dočkáme

 2. Stimpi (neregistrovaný)

  Vite nekdo jak si stoji v porovnani s Deezerem??? Klient pro WP od Deezeru neni zatim z nejpovedenejsich… Premyslim o prechodu.

  Dik

 3. mberdych (neregistrovaný)

  Spotify je obecne lepsi nez Deezer, ale u nas nejsem jist s ohledem na ruzna regionalni omezeni u urcitych pisnicek. Tezko rict, jestli na tom bude lepe i v CR. Muzes zkusit Rdio, ma vyrazne lepsiho klienta, ale na WP taky zadny zazrak.

 4. Stimpi (neregistrovaný)

  Dik Mrknu, jde mi hlavne o offline prehravani

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *