Spolupráce OnePlus a Hasselblad nebude exkluzivní, punc legendární firmy dostane i Oppo

Oppo Find X5

Čínská značka OnePlus ve svých začátcích dokázala zaujmout uživatele především svými modely, které pasovala do role „zabijáka vlajkových lodí“. Časem nicméně společnost začala vyrábět „tradiční“ vlajkové modely a onu snahu o revoluci přesunula do střední třídy. Součástí dvou posledních vlajkových modelů se stala také spolupráce se švédskou firmou Hasselblad, která vyladila fotoaparáty pro modely OnePlus 9 a OnePlus 10.

oppo find X5 pro hasselbladjpg
Snímek Oppo Find X5 Pro s puncem Hasselblad

V loňském roce nicméně bylo oznámeno spojení OnePlus s firmou Oppo – ačkoli má značka OnePlus zůstat zachována, obě společnosti začaly sdílet vývojová oddělení a některé technologie, přičemž sjednotit by se měla také nadstavba obou výrobců. Co jsme až doposud nevěděli, je, že spolupráce bude pravděpodobně ještě užší – podle uniklých informací týkajících se smartphonu Oppo Find X5 Pro, které poskytl leaker Abhishek Yadav, budou obě společnosti sdílet také spolupráci s Hasselbladem.

Logo švédského výrobce fotoaparátů se objevilo na uniklém snímku Oppo Find X5 Pro, který sdílel Yadav na svém Twitteru, což by mohlo znamenat, že punc Hasselblad nebude exkluzivní. Kromě toho by Oppo Find X5 Pro mělo disponovat čipsetem Snapdragon 8 Gen 1, LTPO 2.0 displejem s rozlišením 2K a obnovovací frekvencí 120 Hz, trojicí fotoaparátů v čele s hlavním 50Mpx senzorem Sony IMX766 s optickou stabilizací a doprovodem v podobě 50Mpx snímače Sony IMX766 a 13Mpx senzoru Samsung S5K3M5. Samozřejmostí má být také baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou 80W drátového a 50W bezdrátového nabíjení.

Aktuální modely řady Oppo Find byly představeny v březnu loňského roku a předpokládá se, že řada Find X5 by mohla být rovněž představena začátkem jara letošního roku.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku