Domů » Bleskovky » Společnost stojící za telefonem YotaPhone zvažuje přesun do Kanady. Jaký k tomu má důvod?

Společnost stojící za telefonem YotaPhone zvažuje přesun do Kanady. Jaký k tomu má důvod?

Když se přestane firmám dařit, většinou následuje propuštění zaměstnanců a v případě větších technologických společností se často jedná o tisíce lidí. Díky své specializaci se chtějí uchytit u konkurence. Pozitivem je, že se v nějaké oblasti nachází řada lidí kvalifikovaných ve vybraném oboru, kteří hledají novou práci. Tento stav může motivovat jinou společnost, aby se do této oblasti přestěhovala.

V této situaci je podle Financial Post ruská společnost Yota Devices, která aktuálně sídlí v Moskvě, ale chtěla by do konce letošního roku přesunout sídlo do Kanady, kde se nachází řada talentovaných lidí, které propustilo BlackBerry, kterému se v posledních letech příliš nedaří.

 
Druhá generace YotaPhone

Yota vyrábí telefony, které mají na zadní straně e-ink displej a nedávno se začal prodávat na našem trhu. V současné době připravujeme jeho recenzi. Na letošním veletrhu MWC již byla představena druhá generace (preview), která se nezačala ještě prodávat, ale dočkat bychom se ji měli ještě před koncem tohoto roku.

Padl vám YotaPhone do oka? Mrkněte se, kde jej prodávají za nejlepší cenu…

Yota Devices se chce přestěhovat do města Toronta nebo Waterloo. Společnost zvažovala i Spojené státy, ale Kanada nabízí nižší náklady a daňová zvýhodnění od vlády a větší počet volných talentovaných lidí. Zároveň z Kanady pocházejí někteří představitelé společnosti včetně CEO Vlada Martynova (původem Rus, ale přestěhoval se do Kanady v roce 2000). Společnost plánuje získat ještě letos investici ve výši sto milionů dolarů. V současnosti zaměstnává 150 lidí a sedmdesát procent z nich pracuje mimo Rusko. Samozřejmě může být jedním z důvodů ke stěhování i momentální politická situace v Rusku. 

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).