Domů » Bleskovky » Společnost Nike představila další generaci chytrého sportovního náramku

Společnost Nike představila další generaci chytrého sportovního náramku

Společnost Nike včera představila další generaci chytrého náramku Nike+ FuelBand SE, který vypadá velmi podobně jako jeho předchůdce, ale přidává nové barevné varianty a další zlepšení. Nejdůležitější novinkou je podpora Bluetooth 4.0, který pomůže především k úspoře energie a Apple iPhone ho podporuje od modelu 4S. Mimo toho přibudou nové funkce, jako hodinové upozornění, které vám řekne, že už se dlouho nehýbete. Majitelé náramku JawboneUP tuto funkci moc dobře znají. Další novinkou je zobrazení aktuálního času po dvojitém poklepání na náramek. Došlo i ke zlepšení odolnosti vůči vodě a autoři zapracovali i na lepší konstrukci, takže by náramek neměl po několika měsících přestat fungovat, jak se často stávalo u předchozí generace.

 

Velké změny přináší i aktualizovaná aplikace Nike+, ve které přibyl systém pro přesnější sledování specifických aktivit. Náramek by se měl začít prodávat během několika dní. Oficiální dostupnosti v České republice a na Slovenku se opět pravděpodobně nedočkáme. Hlavní nevýhodou zůstává omezená podpora, jelikož FuelBand stále spolupracuje pouze se systémem iOS. Několik měsíců se spekuluje o aplikaci pro Android, ale dostupná zatím není a ani není znám žádný oficiální termín zveřejnění. Hlavními konkurenty jsou náramek JawboneUP, který nenabízí tolik funkcí, ale boduje příznivější cenou a je možné ho u nás oficiálně zakoupit. Dalším konkurentem je nově představený Fitbit Force, který nabízí podobné funkce včetně displeje. Pokud si chcete Nike+ FuelBand SE prohlédnout lépe, tak server The Verge tradičně připravil povedený videopohled.

Nike+ FuelBand SE hands-on preview

David Podzimek

2 komentářů

  1. nemáte někdo zkušenost s nějakým sportovním „náramku“ pro android, který by upozorňoval na přích.hovory/sms/atd..? Už dlouho po něčem takovém pokukuju, ale zatím jsem na nic nenarazil. ( často mám telefon někde položený a jdu si zahrát třeba tenis/fotbal/basket a takovej náramek by se mi hodil jako sůl :))

  2. Chytrý? Už to bude mať viac senzorov pre presnejšie merania alebo stále len pribliznym odhadom pre užívateľa a jeho motiváciu.?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).